Alienware M18x R2 Crossfire Açıkken Windows Kapanmıyor

ERCANAKSU

Hectopat
Yakin bir zamanda yurtdisindan getirterek aldigim alienware m18xr2 notebookum crosfire yani SLI modu acikken baslattan kapat dedigimde kapatiliyor yazisinda donup kaliyor ve guc tusuna basili tutarak kapatiyorum. Sizden ricam asagidaki yazdigim sorunlari nasil cizerim veya bana bir sikintilari olur mu?

Soru1- SLI yani crossfire acikken kapanma sorununu nasil cozerim?

Soru 2- Guc tusuna basili tutarak kapatmanin ileride dogurabilecegi sorunlar ne olabilir? (Yeniden basinca win onar demiyor direk aciliyor yani son kapatmayi normal goruyor hata vermiyor.)

Bonus soru: Ayrica win7 pro 64 kullaniyorum. Guncellemelerde hata mesaji aliyorum guncelleme yapamıyorum.

Cihaz ozelliklerim:
  • i7 3920xm
  • 2*AMD 7970m 256bit 2GB,
  • Kingston hyprx 24GB 2133 MHz DDR3
  • 240 GB SSD
  • BIOS surumu A12. En gunceli.

Win7 pro sp1 64bit AMD en guncel yazilim. Ek ozellik soran olursa yanitlarim. Sorunumu tam anlamiyla cozen olursa sitenin izniyle odullendirmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Baltaş dedigin gibi Windows 10'a yükseltme yaptım. Sorunum düzeldi. Kapanma normal simdi fakat başka sorunlarım oldu. Bunlar PC'yi kapatıp gidiyorum, geri gelip acınca BIOS ekranından sonra sıyah ekran oluyor acılmıyor. Zorla kapatma yapıp tekrar deneyınce acılıyor.

Ben kendımce soyle bır cozum buldum guc seceneklerınden hızlı baslatı kapattım. Bu sefer de tekrar kapatırken kapat yazısında donma yaptı. Sence bu sorunu tam olarak cozumu nedır?

Recep normal Windows 7'den yukseltme yaptım. Wın 10 anakart surucusunu yabancı forumlarda okudugum kadarıyla Win 8,1 drıverı uyumluymus kurdum. Intel ve AMD ekran kartlarını, Windows 10 drıverlerını kurdum. Kapanma sorunum duzeldı ama dıger sorunlar basladı. Mesela masaustunde bır klasor actıgımda alta alınca ekranda bulanık ızı kalıyor. Sag taraftan masaustu ısaretıne tıklayınca normale donuyor. Overall de ne demek ıstedıgını tam anlayamadım. Dell nasıl bır uretıcıyse Alienware'lerde 4 model dısında hıcbır makınede Windows 10 destegı vermıyor. Drıverler yok yanı.

1.PNG

Merhaba recep. Overall kurulumu da yaptım fakat sıkıntılar aynı yıne. Vıdeo da cektim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı