AliExpress 11 TL'ye alınan ürünün gümrük vergisi ne kadar çıkar?

Rebalyn

Hectopat
Merhabalar, AliExpress üzerinden aşağıya linkini bırakmış olduğum lambayı almak istiyorum. Ürünün normal fiyatı 115 TL. Mağaza indirimi ile 85 TL'ye düşüyor, bir de bende indirim kuponu var onunla beraber 11 TL'ye geliyor. Ürün için gümrük ücreti indirimsiz ilk fiyat üstünden mi çıkıyor ya da çıkarsa ne kadar çıkar bu ürün için yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Bir de eğer gümrük ücreti fazla çıkarsa ve alamazsam bir sıkıntı olur mu? Direkt olarak geri mi gider yoksa ekstra ceza tarzı bir şeyler yazılmaz değil mi?

Merhabalar, AliExpress üzerinden aşağıya linkini bırakmış olduğum lambayı almak istiyorum. Ürünün normal fiyatı 115 TL. Mağaza indirimi ile 85 TL'ye düşüyor, bir de bende indirim kuponu var onunla beraber 11 TL'ye geliyor. Ürün için gümrük ücreti indirimsiz ilk fiyat üstünden mi çıkıyor ya da çıkarsa ne kadar çıkar bu ürün için yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Bir de eğer gümrük ücreti fazla çıkarsa ve alamazsam bir sıkıntı olur mu? Direkt olarak geri mi gider yoksa ekstra ceza tarzı bir şeyler yazılmaz değil mi?

Ürünü alırken tax çıkar orada fiyatı yazıyor.

Gümrüğe geldiği zaman gümrük memuru ürüne değer belirliyor. Onun üzerinden vergisi hesaplanıyor. Minimum 20 lira civarı vergi çıkar. AliExpress'de verginin peşin alındığı ürünler de var onlara göz atın isterseniz.

Verginin peşin alındığı ürünleri nereden görebilirim acaba?

Screenshot_20220107-110101.png

Ödeme ekranına gelene kadar görünmüyor. Ödeme ekranına gelince görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı