AliExpress 2.84 dolarlık ürüne ne kadar vergi çıkar?

Al bak, birçok kişi benim söylediğimi yazmış başlıkta.

Bu arada konuya baktım, Aras Kargo olayını bilmiyorum. Ben burada standart PTT prosedürünü anlatıyorum. Bir şey açıklıyorsan düzgün açıkla.

Son düzenleyen: Moderatör:
İmkansız. Adam yarım saat bekledi beni 16 TL için. Ya anıyı anlatıyorsunuz ya da rüyanızı. Kargo poşetinin arkasında vergi tutanağı olması gerek. Fotoğraf atar mısınız?
Hocam bayağı kafam karıştı. Yani ben vergi ödeyecek miyim ödemeyecek miyim? Yoksa kargo ücretine dahil mi?

Hocam bayağı kafam karıştı. Yani ben vergi ödeyecek miyim ödemeyecek miyim? Yoksa kargo ücretine dahil mi?
Kargo Aliexpress Standart Shipping ile geliyorsa PTT getirir. Arkadaşın bahsettiği hangi kargoyu seçersek Aras Kargo getirir olayını bilmiyorum.

1 kuruşa mouse aldım. Kargo + vergi her şey dahil 9 TL ödedim. Kapıda vergi almadılar. Hatta kargocu kapıya bırakıp zile bastı ve kaçtı.

Konuyu hortlatma olacak ama benzer durumdayım. Ürün fiyatı 2 TL, vergi 4 TL, toplam ödenen 6 TL. Gümrük sunum için ücret vereceğiz orası kesin sanırım da bu vergi dediği direk kesilmiş hali midir o kafamı karıştırdı?

Yeni konular

Geri
Yukarı