AliExpress 2022'de kullanılır mı?

Rozss

Centipat
Luffy'nin şapkasını alacaktım Türkiye'de her yerde bitirmişler. 30-40 TL civarı AliExpress'de almak mantıklı olur mu? Bazıları gümrükten geçmiyor falan demiş bir de üstüne tonla vergi. Sizce?

Luffy'nin şapkasını alacaktım Türkiye'de her yerde bitirmişler. 30-40 TL civarı AliExpress'de almak mantıklı olur mu? Bazıları gümrükten geçmiyor falan demiş bir de üstüne tonla vergi. Sizce?

Benim arkadaşım bir sürü figürler alıyor kargo ücreti vergi vs. tuzlu oluyor ama anime kategorisindeki figürler falan AliExpress'te daha fazla çeşit olduğundan değebileceğini düşünüyorum.

2022 ile alakası yok AliExpress kullanılır direkt ama 30-40 liralık ürün için 50+TL kargo parası ödersiniz (aldığınız yere göre değişir), üstüne gümrük te var. Yani 30-40 TL'lik ürünü AliExpress'ten almak pek kârlı olmuyor, 200TL yukarısında falan kâr olmaya başlıyor. Ek olarak, gümrük vergisini genelde 15 TL falan ödüyorsunuz çünkü gerçek fiyatı etikette yazılmıyor ama eğer bilinmedik yerden alırsanız daha yüksek verebilirsiniz.

Burada buldum ama?

Mesajı görenler kusura bakmasın, kuzenim yazmış.
Ne yazmış ki

Burada buldum ama?
Bir sürü yere baktım bulamadım helal

Yeni konular

Geri
Yukarı