Aliexpress ''Deutsche Post'' Satıcısı Kargo Takibi Sorunu

Eryd

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Merhaba, Aliexpress'ten Black Friday günü bir ürün almıştım. 2 Ocak'ta elime ulaştı fakat üründe sıkıntı vardı güzel bir şekilde kargolanmadığı için. Dispute açmadan önce satıcıya resim olarak gönderdim. Hiç sıkıntı çıkarmadan dispute açmayın, yenisini gönderelim dediler, ben de kabul ettim. Order closed süresini de 2 ay olarak uzattı satıcı ve size yeni bir kod göndereceğim dedi. Her şey gayet iyi, kodu da gönderdi. Fakat bu sefer yeni ürün Çin'den değil Almanya'dan geliyor. Satıcı kargo firmasının ''German postal parcel'' olduğunu söyledi. Anladığım kadarıyla Deutsche Post firması. Satıcı bana yeni kodu göndereli 3 gün kadar oldu fakat ne 17Track uygulamasından ne de Deutsche Post sitesinden takip edemiyorum. Herhangi bir sonuç çıkmıyor, sanki ortada bir kargo yokmuş gibi. Acaba daha çok yeni olduğu için mi henüz bir gelişme görünmüyor kargoyla ilgili. Satıcıya bu durumu söylediğimde, lütfen biraz sabırlı olun birkaç gün içinde lojistik güncellemeleri olduğunda takip edebilirsiniz dedi. Birkaç yerde Deutsche Post'un kargo yola çıktığında lojistik güncellemelerini girmeye başladığını okudum. Daha önce bu tür bir durumla karşılaşmış veya daha önce Deutsche Post'tan kargo almış biri yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Bir ikinci konu da teslimat adresi olarak PTT'nin bir şubesini vermiştim, çalışma saatleri içinde evden alamayacağım için. Aliexpress'ten gelen normal bir kargoyu PTT şubesinden alabiliyorsunuz sorunsuz olarak. Bu yeni kargo Almanya'dan Deutsche Post ile gelmesine rağmen yine PTT şubesinden alabilir miyim?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Bu arada verilen kod: RS231922481DE
Yeni ürünün kargoya verilme tarihi bildiğim kadarıyla 5 Ocak bu arada.

Son düzenleme:
Süre bitimine doğru tekrar yazın, cevap alamazsanız Dispute açın. Evidence kısmına fotoğraf ve videoyla kanıtlarınızı yükleyin. En azından o esnada olan biteni AliExpress müşteri hizmetleri de görmüş olur. Satıcı ile olan yazışmaları da eklersiniz.

Bu arada RS ile başlayan kargo takip numaralarını PTT Kargonun sitesinden aşağı yukarı 10-15 gün içinde görmeye başlar hale gelirsiniz.

Süre bitimine doğru tekrar yazın, cevap alamazsanız Dispute açın. Evidence kısmına fotoğraf ve videoyla kanıtlarınızı yükleyin. En azından o esnada olan biteni AliExpress müşteri hizmetleri de görmüş olur. Satıcı ile olan yazışmaları da eklersiniz.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Eğer ürün sıkıntısız bir şekilde PTT şubesine gelir de teslim alabilirsem çok iyi benim için. Dispute ile falan uğraşmak pek istemiyorum açıkçası çünkü ürün gerçekten ihtiyacım olan bir yedek parça olan bir ürün. Normalde bu tarz bir sorunla karşılaştığımda direk dispute açıyorum fakat dispute açsam yine aynı üründen alacaktım daha sonra o yüzden direk satıcıya yazdım neyse ki o da yeniden yolladı.
Bu arada RS ile başlayan kargo takip numaralarını PTT Kargonun sitesinden aşağı yukarı 10-15 gün içinde görmeye başlar hale gelirsiniz.
Bilgi için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi PTT'nin sitesinden bakacağım zaman zaman.
An itibari ile 17Track ile takip edebiliyorum aynı şekilde Deutsche Post'un sitesinde de görünüyor yola çıktığı. DHL eCommerce Asia ile gönderilmiş ve PTT teslim olarak yazıyor. Şu şekilde görünüyor:

opera_2019-01-11_10-31-11.png

Fakat PTT'nin sitesine kodu girdiğimde hiçbir şey çıkmıyor. Ve DHL eCommerce Asia için Türkiye'ye kadar takipli, Türkiye'de PTT gönderiyi teslim aldıktan sonra takipsiz kargo olacak yazılmış diğer forumlarda. Bu doğru mudur? Yoksa sizin dediğiniz gibi birkaç gün içinde PTT'nin sitesinde de görünmeye başlar mı? Şu an görünen bu:

opera_2019-01-11_10-31-45.png

@crazy_vefa

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı