Aliexpress ''Gönderi Yurtdışına sevk edildi'' Nedir?

Emircan12

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Aliexpress'ten bir ürün aldım. Şu an böyle yazıyor ''[TR, China (Yurt Disi)] Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)''. Bu ne demek oluyor ve üç gündür böyle yazıyor. Aldığım ürün Yanwen diye bir kargo şirketiyle gönderiliyor. PTT'de kontrol edilmiyor ama Yanwen'in sitesine girince bana verilen kargo takip numarasını yazınca bana başka veriyor. O verdiği numarayla PTT'de kontrol edebiliyorum ama bir sorun olur mu ? Bundan korkuyorum. Sizce bir sorun olur mu? Ve ürün kaç günde elime ulaşır yanıtlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PTT yurtdışı kargoları kontrol edemiyor boşuna uğraşma, arada Çin'deki kargo şirketleri saçmalayabiliyor dispute süresini bekle sonra satıcıyı filan dinlemeden direk iadeni al. (Bazen satıcı kandırmaya çalışabiliyor 0 dolara iade filan önerip) Bana gelen hoparlör patlamıştı adam Paypal'ın varmı filan diye zırvalıyordu bir kere disputeden vazgeçirdi beni ama sonra acımadan aldım paramı valla :)

Arkadaşlar ben Aliexpress'ten bir ürün aldım. Şu an böyle yazıyor ''[TR, China (Yurt Disi)] Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)''. Bu ne demek oluyor ve üç gündür böyle yazıyor. Aldığım ürün Yanwen diye bir kargo şirketiyle gönderiliyor. PTT'de kontrol edilmiyor ama Yanwen'in sitesine girince bana verilen kargo takip numarasını yazınca bana başka veriyor. O verdiği numarayla PTT'de kontrol edebiliyorum ama bir sorun olur mu ? Bundan korkuyorum. Sizce bir sorun olur mu? Ve ürün kaç günde elime ulaşır yanıtlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
Hiç korkma. Kargolamışlar işte şuanda yolda siparişin. Baktın zamanında gelmedi satıcıya "I didnot reicived my goods. Please refund me" diye mesaj at, paranı iade edeceklerdir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı