Aliexpress güvenilir mi? Alışveriş yapmalı mıyım?

Takipsiz de takipli de genelde sorun yaratmıyor. Sadece takipsiz olanda mektup gibi sizi bulamazlarsa paket genelde kapıya bırakılır.
Bir de gümrükte 10-20TL arası vergi geleceğini de unutma. Onun dışında güvenilirdir.
Tamam işte o yüzden seçmeyeceksin onu. Ben yukarıdaki ekran görüntüsünde işaretledim.
55Superx teşekkürler. Vergi Allah'ın emri zaten minnacık ürün alıyoruz 20TL vergi giriyor kargo bile daha ucuz :D

Erogluarda kral ilk başta görmedim kusura bakma saygılar. Alıyorum o zaman :D İyi akşamlar dilerim ikinize de :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Takipsiz kargolar Turkiye'ye geldiği gibi çalınıyor veya kimsenin umrunda olmadığı icin dağıtılmıyor bile.
Benim iki takipsiz kargom da kapıya kadar geldi ve teslim aldım. Bir tanesini de eve döndüğümüzde kapı önünde bulmuştuk 😀
Böyle bir sorun yaşanıyorsa bile benim başıma böyle bir sorun gelmedi.

Daha dur o paketten 20TL vergi alacaklar ne önemsizi dağıtmaması 😂

Edit: Birkaç gün önce iki takipsiz ürün daha aldım bakalım gelecek mi 😀
Satıcı gelmemesi halinde para iadesi garantisi vermişti 30 gün daha onaylamazsam param iade edilecek. Tabi bunu her satıcı yapmıyor.

Takipsiz kargo ile aldığım 3 ürün iade edildi.

50'li anahtarlık.
2 tane plastik etiket.
100'lü takı çivisi.

Bunların hepsi takipsiz kargo. Sayıca fazla oldukları için belki.

Diğer taraftan başka bir ürün daha var. 20 tane zımpara kağıdı. 2'şer 3'er tane zımpara numaralarından eklemişler. Bu ürün de takipsiz ama bu ürün adresime geldi.

Toplam da 5 ürün iade edildi. 4 tanesinin parasını geri aldım. 1 tanesine yeni anlaşmazlık açtım. Dispute konuların da aliexpress baya başarılı. Ama en az sipariş gününden itibaren 60 günün dolmasını bekleyin.

Bir diğer problem de şu. Epoxy set almıştım. PTT kargoya gittim. Benim ad, soyad, telefon, adres hiç bir bilgimi yazmamışlar. Bunu yazmayan Türkiye'deki gümrük görevlisi. Isparta'ya gelmiş. Ürün beklemiş 15 gün. Benim haberim yok. İade edilmiş.

Anlaşmazlık açtım. Çin'deki satıcı bana fotoğraf gönderdi. Ürün ona geri gelmiş. Paketin üzerinde adres bilgilerim net olarak gözüküyor. Ama işte bunu anlayamayan gümrük de görevliler var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı