Aliexpress güvenilir mi? Alışveriş yapmalı mıyım?

Rhalith

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ilk defa Aliexpress üzerinden alışveriş yapacağım ama kafamda soru işaretleri var.
-Ürünün linki bu, 2 adet almak istiyorum. Satıcı güvenilir gibi geldi bana ama kargoya pek güvenmiyorum.
Bildiğiniz üzere (Special Line-YW, China Post Registered Air Mail, Aliexpress Standard Shipping) gibi kargo yöntemleri var.
Sizce hangisini seçmeliyim. Birçok insan takipsiz kargo konusunda şikayetçi galiba, ben kargo işlerinden fazla anlamadığım için beni aydınlatırsanız sevinirim :D (Ürün galiba Çin'den geliyor o yüzden pek güvenemiyorum :D )

Son düzenleyen: Moderatör:
AliExpress'te FedEx, UPS ve TurkPost disinda neredeyse tum kargo sirketlerini denedim ve hepsi ayni zamanda getiriyorlar. 31 gun veya 28 gunde. Kesinlikle takipli kargo secmelisiniz, yazin bir tane kolye siparisi vermistim, kargo takipsizdi ve kolye kayboldu bende para iadesi almistim. Ayrica bir sorun cikarsa AliExpress cozmek icin bayagi ugrasiyor.

Yorumlarda ülkemizden alan üç kişi var.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    115,2 KB · Görüntüleme: 67
Yorumlarda ülkemizden alan üç kişi var.
AliExpress'te FedEx, UPS ve TurkPost disinda neredeyse tum kargo sirketlerini denedim ve hepsi ayni zamanda getiriyorlar. 31 gun veya 28 gunde. Kesinlikle takipli kargo secmelisiniz, yazin bir tane kolye siparisi vermistim, kargo takipsizdi ve kolye kayboldu bende para iadesi almistim. Ayrica bir sorun cikarsa AliExpress cozmek icin bayagi ugrasiyor.
takipli kargoyu nasıl seçicem :D dediğim gibi kargolar hakkında pek bilgim yok ve siteyi ilk defa kullanıyorum

Yorumları ben de gördüm ancak hangi kargo firmasını seçmişler yazmıyor malesef :D

Edit: 'RHALITH#4132 discord ismim bu eklerseniz ve sesli bir şekilde anlatabilirseniz daha iyi olur.

Takipsiz de takipli de genelde sorun yaratmıyor. Sadece takipsiz olanda mektup gibi sizi bulamazlarsa paket genelde kapıya bırakılır.
Bir de gümrükte 10-20TL arası vergi geleceğini de unutma. Onun dışında güvenilirdir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı