AliExpress "İstanbul(AVR) Returned from Customs" ne demek?

AliExpress'den 18 gün önce sipariş verdim. Ürünleri hala göndermedi satıcı. Üç gün önce cancelled shipment yazmış ancak aslında hiç göndermedi. Mesaj attığımda ürünlerden birisinin hala stoklarında olmadığını söyledi. Bu sabah da bilgim dışında bir ürüne anlaşmazlık açılmış satıcı tarafından. Shipping abnormal yazıyor anlaşmazlık detayında. Şok oldum. Bilgim dışında nasıl anlaşmazlık açılır? Yardım edebilecek var mı aranızda? Satıcı üç kağıtçı, günlerdir oyalıyor ve göndermiyor.

Satıcının ürün yorumları, olumlu geri dönüşleri var mıydı? Yoksa güvenilmez satıcıya denk gelmiş olabilirsiniz. Eğer gerçekten satıcının üç kağıtçı olduğunu düşünüyorsanız. Ürün siparişini iptal edebilirsiniz ya da AliExpress'in canlı destek kısmına yazarsanız, direkt konuyla Aliexpress ilgilenir.

18 gün geçti ürünler gönderilmedi. İsteğim dışında nasıl oldu bilmiyorum anlaşmazlık açılmış bir ürüne ve para iadesi yapılmış. Kalan 7 ürün de sanki gönderilecekmiş de iptal edilmiş numarası yapmiş satıcı. Mesaj gönderdiğimde bana bir ürün fabrikada stokta yok bekleyin dedi. Ancak oyalıyor beni hissediyorum. Her defasında 2 gün daha bekle dedi. Şimdi de “Cancelled Shipment” yazıyor. AliExpress müşteri hizmetlerinde de robot var. Danışman kişiye durumu anlatamadım yardım merkezinde. 😢😥🙄
Satıcının ürün yorumları, olumlu geri dönüşleri var mıydı? Yoksa güvenilmez satıcıya denk gelmiş olabilirsiniz. Eğer gerçekten satıcının üç kağıtçı olduğunu düşünüyorsanız. Ürün siparişini iptal edebilirsiniz ya da AliExpress'in canlı destek kısmına yazarsanız, direkt konuyla Aliexpress ilgilenir.
Sipariş gönderilmiş ama iptal edilmiş görünüyor. Dolayısıyla maalesef siparişi iptal edemiyorum anlaşmazlık açmam için de on gün beklemem gerekiyormuş. Ekte kanıt var , “gönderdim siparişi eksiksiz dedi “ yalan söylemiş.. Ürünleri şimdi almaya kalksam indirim kuponum olmadığından 75 tl daha pahalı olacak. AliExpress e yazdım çözüm bulmadılar

Dosya Ekleri

• 361B8337-31B0-4483-A155-F622F0B59C89.png
    361B8337-31B0-4483-A155-F622F0B59C89.png
    293,2 KB · Görüntüleme: 39
  • B8626511-EE42-4D7B-B4C6-D093E297D1D9.png
    B8626511-EE42-4D7B-B4C6-D093E297D1D9.png
    293,2 KB · Görüntüleme: 30
  • 55F6FFB2-5EC6-4D1E-A7D1-12ECDF4961A3.jpeg
    55F6FFB2-5EC6-4D1E-A7D1-12ECDF4961A3.jpeg
    38,6 KB · Görüntüleme: 33
  • B8C1C000-468C-4DA5-8B79-EF3DCC7F366F.png
    B8C1C000-468C-4DA5-8B79-EF3DCC7F366F.png
    267,2 KB · Görüntüleme: 44
18 gün geçti ürünler gönderilmedi. İsteğim dışında nasıl oldu bilmiyorum anlaşmazlık açılmış bir ürüne ve para iadesi yapılmış. Kalan 7 ürün de sanki gönderilecekmiş de iptal edilmiş numarası yapmiş satıcı. Mesaj gönderdiğimde bana bir ürün fabrikada stokta yok bekleyin dedi. Ancak oyalıyor beni hissediyorum. Her defasında 2 gün daha bekle dedi. Şimdi de “cancelled shipment” yazıyor. AliExpress müşteri hizmetlerinde de robot var. Danışman kişiye durumu anlatamadım yardım merkezinde. 😢😥🙄

Bende AliExpress üzerinden alışveriş yapıyorum. Bildiğim 60 gün dolmadan satıcıya para geçmiyor. Fotoğraflara baktığımda ise sadece 1 ürün için anlaşmazlık açılmış. Diğerlerinde sorun yok olarak gözüküyor. Size sormadan anlaşmazlık açılması kısmında bilgim yok. Fotoğraflara bakınca diğer ürünler size kargolanır diye düşünüyorum. AliExpress müşteri hizmetlerine Google Çeviri'den yazıp atabilirsiniz. İlk önce Google'dan cümleyi çevirin o cümleyi koplayıp müşteri hizmetlerine atabilirsiniz.

Bende AliExpress üzerinden alışveriş yapıyorum. Bildiğim 60 gün dolmadan satıcıya para geçmiyor. Fotoğraflara baktığımda ise sadece 1 ürün için anlaşmazlık açılmış. Diğerlerinde sorun yok olarak gözüküyor. Size sormadan anlaşmazlık açılması kısmında bilgim yok. Fotoğraflara bakınca diğer ürünler size kargolanır diye düşünüyorum. AliExpress müşteri hizmetlerine Google Çeviri'den yazıp atabilirsiniz. İlk önce Google'dan cümleyi çevirin o cümleyi koplayıp müşteri hizmetlerine atabilirsiniz.
AliExpress müşteri hizmetlerinde robot Eva var. Klasik cevaplar verdi çok mesaj gönderdim. Gerçek bir kişiyle iletişime geçemedim. 18 gün geçti ve hala ürünler gönderilmedi. Bilgim yokken bir ürüne anlaşmazlık açılmış. Ürünlerini eksiksiz gönderdim dedi ama yalan söylemiş, ekte kanıt var fotoğrafda.... 😕Satıcı artık hiç güven vermiyor ve moralim çok bozuldu

Dosya Ekleri

• 0CAFC152-C66B-4168-9C22-9573177D7DCD.png
    0CAFC152-C66B-4168-9C22-9573177D7DCD.png
    267,2 KB · Görüntüleme: 52
AliExpress müşteri hizmetlerinde robot Eva var. Klasik cevaplar verdi çok mesaj gönderdim. Gerçek bir kişiyle iletişime geçemedim. 18 gün geçti ve hala ürünler gönderilmedi. Bilgim yokken bir ürüne anlaşmazlık açılmış. Ürünlerini eksiksiz gönderdim dedi ama yalan söylemiş, ekte kanıt var fotoğrafda.... 😕Satıcı artık hiç güven vermiyor ve moralim çok bozuldu
Aliexpress müşteri hizmeti dışında çözülmesi oldukça zor. Her saat bağlanmaya çalışın, robotlar çıkarsa sürekli müşteri hizmetlerine bağlanmak istediğinizi söylemenizi tavsiye ederim. Başka türlü satıcı dinlemez diye düşünüyorum.

Müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım? Hep Eva var yani robot? Kolay bir yolu var mı bildiğiniz? Lütfen yardım edin
Müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım? Hep Eva var yani robot? Kolay bir yolu var mı bildiğiniz? Lütfen yardım edin

Müşteri hizmetlerine nasıl bağlanırım? Hep eva var yani robot? Kolay bir yolu var mı bildiğiniz? Lütfen yardım edin.

Şu an bende denemek amaçlı yazdım. Uygulamadan Eva'dan yazdıktan sonra büyük ihtimal beklemeniz lazım. Eva'ya tekrar bağlandığınızda sayfayı yenileyin belki o zaman cevap geldiyse görebilirsiniz.

Şu an bende denemek amaçlı yazdım. Uygulamadan Eva'dan yazdıktan sonra büyük ihtimal beklemeniz lazım. Eva'ya tekrar bağlandığınızda sayfayı yenileyin belki o zaman cevap geldiyse görebilirsiniz.
Maalesef. Çok denedim olmadı. Eva dışında gerçek kişiye ulaşamadım 😥

1 ay geçmiş ama kuzen de bir ürün almıştı aynı post sahibindeki yazı yazıyordu fakat PTT'nin kendi sitesine girip baktığım da ürün kendi şehrimdeydi yani PTT'nin kendi sitesinden kontrol edin.

Geri
Yukarı