Aliexpress Kargo Süresi

Aylık 5 adet limit diye hatırlıyorum.
Bu Aliexpress'te ilginç bir şekilde işlemiyor. Takipli postalarda işleyebilir ama. 1 ay içinde 10-15 siparişim gelmişti.
Sorun olmuyor diye yüksek miktarda sipariş vermenizi önermiyorum, riske de atmamak gerekir tabi.

Aylık 5 adet diyorum. Bir üründen aylık 5 adet verebilirsin.

Bu Aliexpress'te ilginç bir şekilde işlemiyor. Takipli postalarda işleyebilir ama. 1 ay içinde 10-15 siparişim gelmişti.
Ben zaten işliyor demedim ki :D Diğerlerinde de pek işlemiyor. Ancak kural bu gün gelir önemli bir şeyiniz takılır sora niye takıldı demeyin diye yazıyorum dark-man gibi kişilere.

Son düzenleme:
Murat5038 Son cümleniz biraz abes oldu isterseniz düzleyin mesajı.

sen7en Ben elektrikli bisiklet kiti de almayı düşünüyorum motor+kontrolcü+gaz kolu 500 TL gibi uygun fiyatlara sağlam satıcılarda satılıyor. Gümrükte takılırsa devlet çok vergi alır diye çekiniyorum. Bunun bir çaresine bakmak lazım. Şimdilik ufak şeyler getirtecem sonra yavaş yavaş büyük şeyler.

Murat5038 Son cümleniz biraz abes oldu isterseniz düzleyin mesajı.

sen7en Ben elektrikli bisiklet kiti de almayı düşünüyorum motor+kontrolcü+gaz kolu 500 TL gibi uygun fiyatlara sağlam satıcılarda satılıyor. Gümrükte takılırsa devlet çok vergi alır diye çekiniyorum. Bunun bir çaresine bakmak lazım. Şimdilik ufak şeyler getirtecem sonra yavaş yavaş büyük şeyler.
Kapıda %20 vergi ödersin veya satıcıdan ürün fiyatını 75 Dolar altı yapmasını istersin.

İngilizce bilmediğimden satıcı ile irtibata geçemem. Sadece Türkiye'de var sanırım bu 75 dolar sınır. %20 vergi nedir yahu zaten paramızın değeri yok bir de bu kadar vergi mi vereceğiz?

4.50 dolarlık kabloya 1.10 dolar yazıyorlar. Eğer sen alırsan içine açarlar ise sıkıntı. Vergi ödeyip alabilirsin. Çok adet sipariş verir isen bunun ticari olmadığını hobi amaçlı aldığını gümrük de çalışanlara anlatırsan anlayışla karşılayıp ürünleri sana verebilirler. Ama bu çalışana ve o gün ki psikolojisine de bağlı. Çin işi biraz şansa kaçıyor gibi bana göre. Ama Türkiye'de 10TL'ye satılan ürünü Çin'den 2 dolara alıp beklemeye razıyım, beleş kargo ilede geliyor. Türkiye içinde bile kargoya 3TL alıyorlar en az.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı