Aliexpress kargo süresi

Hocam 2019 Ekim sonu gibi 4 adet takı sipariş vermiştim kargo takibi yoktu hiçbirinde, 2 tanesi 50 gün civarında geldi PTT Isparta şubesinden kendim gidip aldım, getirmiyorlar. Diğer 2 ürün gelmedi. Çin'den çıktıktan sonra kargonun nerede olduğunu göremiyordum takip numaram olmadığı için. Satıcıyla görüşüp para iadesi talep ettim koşulsuz kabul ettiler. 2020 Haziran ayında ise Logitech Mouse'lar için 8 adet Omron Switch sipariş vermiştim, 15₺ fark ile kargo takibi yapılabilen şirket ile gönderdiler, ürünümün takibini rahatça yapabildim, bulunduğum bölgeye geldikten sonra da ( sipariş verdikten sonra yaklaşık 20 gün civarında ) Ankara PTT şubesinden gidip aldım. Switch'leri teslim alırken PTT'de ekstra bir 23₺ civarı para ödemiştim, vergi vs.

Ben de MediaMarkt'tan bir gamepad siparişi verdim. 15. Gün oldu hâlâ gelmedi. Keşke Aliexpress'ten alsaydım 😃 sizinki daha hızlı gelir
1 haftada ülkeye girdi belki olabilir 😀
Bir de benim aldığım ürün aslında 30 dolarlık ama ben kuponla 20 dolara aldım. Hangisine göre vergi öderim ve tahmini ne kadar olur?

Yeni konular

Geri
Yukarı