AliExpress kargo takibi kodu yok

efekan6776

Decapat
AliExpress'ten bir ürün sipariş ettim ve ürünün Türkiye'ye girdikten sonra yeni takip kodu alınması gerektiğini öğrendim. İnternette okuduğum kadarıyla Cainiao sitesinden TR yazan yerin altında Türkiye takip kodu yazması gerekiyormus ama bende yazmıyor. Başka hesaptan başka kargoyla sipariş ettiğim üründe de yazmıyor. Acaba sitede mi bir problem var, yoksa ben mi yanlış yerden bakıyorum?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-03-21-10-28-29-789_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2021-03-21-10-28-29-789_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    39,3 KB · Görüntüleme: 173
Bende de yazmıyor. Kargo geldikten sonra sizi bulamazlarsa falan müşteri hizmetleriyle iletişime geçersiniz. Onun dışında zaten evinize kadar getirecekler ihtiyacınız olmayacak takip koduna ekstrem durumlar hariç. Dert etmenize değmez diye düşünüyorum her şey yolunda.

1616312381953.png

PTT sistemine bu kodu girmeyi denediniz mi acaba?

Çoğu Türkiye takip numarası bu numaradır.

Benim de çoğu ürünüm AliExpress üzerinden sağlanan takip numarasından takip edilebildi. Bu kod hala PTT Kargo takipte bulunamadı olarak gözüküyorsa bu demektir hala tam olarak ülkeye giriş yapmamış. Yani PTT'nin sistemine girilmemiş diyelim.

AliExpress'ten bir ürün sipariş ettim ve ürünün Türkiye'ye girdikten sonra yeni takip kodu alınması gerektiğini öğrendim. İnternette okuduğum kadarıyla Cainiao sitesinden TR yazan yerin altında Türkiye takip kodu yazması gerekiyormus ama bende yazmıyor. Başka hesaptan başka kargoyla sipariş ettiğim üründe de yazmıyor. Acaba sitede mi bir problem var, yoksa ben mi yanlış yerden bakıyorum?
Daha bir hafta önce iki tane paket söylemiştim aliexpress'ten birtanesinin takibinde hiçbir problem yoktu hazırdım geldiği zaman, ikinci paketim habersiz geldi vergisi için parayı zor buldum.
Eki Görüntüle 932751

Kodun tr'li olması gerekiyor galiba aliexpressten ulaşabileceğiniz hiçbir site türkiye takip kodunu vermiyor.
Bu siteden türkiye'ye geldiği zaman kod çıkıyor tr'li onu alıp ptt sitesine kopyaladığınız zaman takibi gösterir.

Daha girilmemiştir sisteme.
6 gün önce Türkiye'ye geldi olarak görünüyor girmemesi normal değil.
Eki Görüntüle 932751

Benim de çoğu ürünüm AliExpress üzerinden sağlanan takip numarasından takip edilebildi. Bu kod hala PTT Kargo takipte bulunamadı olarak gözüküyorsa bu demektir hala tam olarak ülkeye giriş yapmamış. Yani PTT'nin sistemine girilmemiş diyelim.
Evet denedim barkod hatalı diyor kargo 6 gün önce Türkiye'ye geldi olarak görünüyor yani şimdiye kadar sisteme girilmiş olması gerekiyor.

Kodun TR'li olması gerekiyor galiba AliExpress'ten ulaşabileceğiniz hiçbir site Türkiye takip kodunu vermiyor.

Hayır böyle bir gerekçe bulunmamakta.
AliExpress'in bize sunduğu kargo takip numarası ile PTT Kargo takibi ülkeye giriş yaptığında kullanabiliyoruz.

1616314340077.png

Standart AliExpress ve cainio rakip kodum bu.

1616314463437.png

Aynı kod ile PTT üzerinden aldığım bilgiler.

Yani yurt dışı kodu PTT üzerinden kullanılıyor değiştirilmediği süreçte.

Eki Görüntüle 932751

Evet denedim barkod hatalı diyor kargo 6 gün önce Türkiye'ye geldi olarak görünüyor yani şimdiye kadar sisteme girilmiş olması gerekiyor.
Daha bir hafta önce iki tane paket söylemiştim aliexpress'ten birtanesinin takibinde hiçbir problem yoktu hazırdım geldiği zaman, ikinci paketim habersiz geldi vergisi için parayı zor buldum.

Kodun tr'li olması gerekiyor galiba aliexpressten ulaşabileceğiniz hiçbir site türkiye takip kodunu vermiyor.
Bu siteden türkiye'ye geldiği zaman kod çıkıyor tr'li onu alıp ptt sitesine kopyaladığınız zaman takibi gösterir.
Cevabınız için teşekkür ederim o siteye kodu girdim ama site çince ve chrome çevirmiyor.

Cevabınız için teşekkür ederim o siteye kodu girdim ama site Çince ve Chrome çevirmiyor.

Çok zor değil kodu yapıştırıp mavi butona basacaksınız.

Sağ tıklayarakl türkçeye çevir diyebilirisiniz çeviriyor. Translate'nin en başarılı olduğu çeviri Çince.

Hayır böyle bir gerekçe bulunmamakta.
AliExpress'in bize sunduğu kargo takip numarası ile PTT Kargo takibi ülkeye giriş yaptığında kullanabiliyoruz.

Eki Görüntüle 932811

Standart AliExpress ve cainio rakip kodum bu.

Eki Görüntüle 932812

Aynı kod ile PTT üzerinden aldığım bilgiler.

Yani yurt dışı kodu PTT üzerinden kullanılıyor değiştirilmediği süreçte.
Benim kargom Cainiao Super Echonomy ile geliyor ondan kaynaklı olabilirmi acaba ben pttye girdigimde barkod hatalı diyor.

Geri
Yukarı