Aliexpress kargo teslim edilmedi ama edildi diyor

mimario

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. 12 Aralık 2020 tarihinde Apple Watch için kordon aldım birkaç adet. Forumlarda çok kullanılan ve fazlaca satışı olan bir mağazadan aldım tabii ki. Bu kısmı çok uzatmadan, kargom yola çıktı ve geçenlerde kontrol amaçlı girdiğimde, kargo durumunun "teslim edildi" olarak değişip siparişin tamamlandığını ve ödemenin mağazaya aktarıldığını gördüm. Dispute açtım tabii ki ve karşı taraf ta itiraz etti ama kargo bana ulaşmadı. Aliexpress sistemi üzerinden ve global order tracking üzerinden kontrol ettiğimde Aliexpress "teslimat başarılı" derken, got "zimmet edildi" olarak yazmış.

Bu durumla karşılaşan var mı? Kargomun akıbeti nedir? Sistemde "teslimat başarılı" dediği için olur da kargo bana ulaşmaz ise ödememi geri alma şansım olur mu?
PTT'den sorgulattığımda kargomun 30 Aralık 2020 tarihinden itibaren PTT şubesinde olduğunu gördüm. Şubeye geleli 11 gün olmuş ve hala tarafıma teslim etmediler. Böyle rezil bir firma daha olamaz. Anlı şanlı "Posta Telgraf Telefon" servisi resmen oyuncak olmuş durumda.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı