AliExpress Kargosu 10 Gündür "Turkey arrived at facility" Durumunda

enPravda

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX6700XT - R5 5600
Meslek
Laborant
Arkadaşlar AliExpress üzerinden defalarca alışverişim oldu fakat bu tarz bir şey yaşamamıştım. 1 ay önce bir ürün satın aldım. Bu ürünün üzerine farklı mağazalardan da alışverişim oldu. Sonradan aldıklarımın hepsi elime ulaştı fakat ilk aldığım ürün 10 gündür "Turkey, arrived at facility" durumunda gözüküyor. Normalde Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra PTT kodunu alabilmem gerek fakat onu bile göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Takip: SYAET06965318

Arkadaşlar AliExpress üzerinden defalarca alışverişim oldu fakat bu tarz bir şey yaşamamıştım. 1 ay önce bir ürün satın aldım. Bu ürünün üzerine farklı mağazalardan da alışverişim oldu. Sonradan aldıklarımın hepsi elime ulaştı fakat ilk aldığım ürün 10 gündür "turkey, arrived at facility" durumunda gözüküyor. Normalde Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra PTT kodunu alabilmem gerek fakat onu bile göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Takip: Syaet06965318.

Genelde her yabancı alışveriş sitesinde böyle olmakta. Tahminî geliş tarihinde ne yazıyor?

Genelde her yabancı alışveriş sitesinde böyle olmakta. Tahminî geliş tarihinde ne yazıyor?
Şuan tahmini teslim tarihini göremiyorum fakat uzun süre orada takılması ve PTT takip kodunu göremiyor olmam tuhaf geldi.

Arkadaşlar AliExpress üzerinden defalarca alışverişim oldu fakat bu tarz bir şey yaşamamıştım. 1 ay önce bir ürün satın aldım. Bu ürünün üzerine farklı mağazalardan da alışverişim oldu. Sonradan aldıklarımın hepsi elime ulaştı fakat ilk aldığım ürün 10 gündür "turkey, arrived at facility" durumunda gözüküyor. Normalde Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra PTT kodunu alabilmem gerek fakat onu bile göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Takip: SYAET06965318.

Türkiye kodu almaz bu paket. Bu peket suonyo PTT kod vermiyor tamamen takipsiz paket çalınma gelmeme ihtimali %/99. gelirse bir mucize aynı durumdayın 2 paketim 7 aydır bu durumda bekliyorum. Satıcı gümrükten al diyor bu kodla paketin izi belli değil diyorum anlamıyor aliekspres posta şirketini git sor diyor sordum yok diyorum biz görüyoruz paket Türkiye'de deyip parayı aktardı satıcıya. Araştırdıgıgıma göre gümrükcüler takipsizleri posta şirketine aktarmayıp el koyyuyor bunları cuvallarda biriktirip ihaleyle satışa cıkardıgını duydum. Gelirse bana da haver ver.
Arkadaşlar AliExpress üzerinden defalarca alışverişim oldu fakat bu tarz bir şey yaşamamıştım. 1 ay önce bir ürün satın aldım. Bu ürünün üzerine farklı mağazalardan da alışverişim oldu. Sonradan aldıklarımın hepsi elime ulaştı fakat ilk aldığım ürün 10 gündür "Turkey, arrived at facility" durumunda gözüküyor. Normalde Türkiye'ye giriş yaptıktan sonra PTT kodunu alabilmem gerek fakat onu bile göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Takip: SYAET06965318

Türkiye kodu almaz bu paket.bu peket Suonyo ptt kod vermiyor tamamen takipsiz paket çalınma gelmeme ihtimali %/99. gelirse bi mucize aynı durumdayın 2 paketim 7 aydır bu durumda bekliyorum. Satıcı gümrükten al diyor bu kodla paketin izi belli deyil diyorum anlamıyor aliekspres posta şirketini git sor diyor sordum yok diyorum biz görüyoruz paket türkiyede diyip parayı aktardı satıcıya.araştırdıgıgıma göre gümrükcüler takipsizleri posta şirketine aktarmayıp el koyyuyor bunları cuvallarda biriktirip ihaleyle satışa cıkardıgını duydum. Elimizde geçerli bi cod ol adıgından hiç bir şeyi ıspat edimiyoruz gümrük bu boşlugu kullanarak paketlere çöküyormuş Gelirse banada haver ver aynı durumdayım.

Türkiye kodu almaz bu paket. Bu peket suonyo PTT kod vermiyor tamamen takipsiz paket çalınma gelmeme ihtimali %/99. gelirse bir mucize aynı durumdayın 2 paketim 7 aydır bu durumda bekliyorum. Satıcı gümrükten al diyor bu kodla paketin izi belli değil diyorum anlamıyor aliekspres posta şirketini git sor diyor sordum yok diyorum biz görüyoruz paket Türkiye'de deyip parayı aktardı satıcıya. Araştırdıgıgıma göre gümrükcüler takipsizleri posta şirketine aktarmayıp el koyyuyor bunları cuvallarda biriktirip ihaleyle satışa cıkardıgını duydum. Gelirse bana da haver ver.
Paket dün elime ulaştı. Yaklaşık 15 gündür takipsiz bekliyordum. Satıcıyla da konuşmuştum beklememi söyledi sonunda geldi.

Neredeyse 5 gündür item arrived to İstanbul diye gözüküyor kafayı yemek üzereyim.
Hangi kargo şirketiyle gönderim sağlanıyor ? 1 hafta kadar durması normal. Bende de kargoyu teslim almama rağmen hala İstanbul'da gözüküyor. :)

Hangi kargo şirketiyle gönderim sağlanıyor? 1 hafta kadar durması normal. Bende de kargoyu teslim almama rağmen hala İstanbul'da gözüküyor. :)

Yanwen-PTT sizde hala arrived to İstanbul mu gözüküyor PTT'de.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210427-181357.png
    Screenshot_20210427-181357.png
    156,6 KB · Görüntüleme: 206
Paket dün elime ulaştı. Yaklaşık 15 gündür takipsiz bekliyordum. Satıcıyla da konuşmuştum beklememi söyledi sonunda geldi.

aynı takip numarasıylamı ulaştı size ptt gümrükten sonra kendi takip numarasını vurmuşmu dostum.?

Yanwen-PTT sizde hala arrived to İstanbul mu gözüküyor PTT'de.
Paketiniz gayet hızlı ilerlemiş normal gibi gözüküyor. Ben PTT'den takip edemiyordum sadece Aliexpress'in verdiği kodla takip edebiliyordum o da İstanbul'a gelesiye kadardı zaten.

aynı takip numarasıylamı ulaştı size ptt gümrükten sonra kendi takip numarasını vurmuşmu dostum.?
Paketi attığım için onu kontrol edemem malesef. Ama PTT'nin kendi kodunu yazdığını sanmıyorum. Yazsalardı sistemden görürdüm. Hiçbir şekilde takip edemedim yurtiçine girdiğinde. Bu arada kargo da Özbekistan'dan gönderilmiş Çin değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı