AliExpress kargosu takipli mi?

caqmaemre

Hectopat
Selam arkadaşlar ilk defa AliExpress'den alışveriş yapıyorum. Rica etsem, PR192721199YP şu takip numarasının takipli mi takipsiz mi olduğunu bana biri söyleyebilir mi? Farklı farklı kargo kodları olduğu söyleniyor kafam çok karıştı. Alışveriş esnasında takip edilebilir kargo seçeneğini seçtim. Ayın 19’unda sipariş verdim. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Konuya aşırı yabancıyım.

Takip ediliyor. Siparişlerim kısmından aldığın ürüne tıklarsan kargonun nerede olduğu çıkar. Şuan ürün gemidedir zaten karaya varması ben de 2-3 günü bulmuştu.

üzerinden takip edebilirsiniz

17track üzerinden takip edin birkaç gün sonra 17track üzerinden baktığınızda orada sonu muhtemelen TR'li bir takip numarasını göreceksiniz eskisi takip numarasını sildikten sonra yeni geleni takip edeceksiniz.

17track üzerinden takip edin birkaç gün sonra 17track üzerinden baktığınızda orada sonu muhtemelen TR'li bir takip numarasını göreceksiniz eskisi takip numarasını sildikten sonra yeni geleni takip edeceksiniz.
Evet dediğiniz gibi oldu baktım sonu tr ile biten kod verdi. Ptt sorguladım ordada gözüküyor. Ülkeye girdiğinde gümrük ücreti felan belli olur bakalım kaç para çıkcak merak ediyorum

Takipsiz bir kargo olsaydı takip numarası atamazlardı. :D
Bilgi sahibi olmadığın burdan belli. Konuya hortladın birden. Takipsiz kargo bile takip edilebilir fakat ülkeye girene kadar. Ülkeye girdikten sonra takip edemezsin. Sonradan öğrendim. Sende öğren diye sana yazıyorum şuan. Bilgin yoksa yorum atmana gerek yok. Yanlış bilgi verme

Geri
Yukarı