Çözüldü AliExpress ödeme bekleniyor ne demek?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnFeu

Hectopat
Daha fazla  
AliExpress'den 3 veya 4 gün once bir ürün sipariş verdim ve 10 dakika sonra sipariş durumu kapalıya düştü. Şimdi de odemeyi bekliyor diyor. Bu ne anlama geliyor? Siparişi iptal et dersem para iadesi gelir mi yoksa bekleyim mi 17 gün?

Dosya Ekleri

• ffff.png
    ffff.png
    49,4 KB · Görüntüleme: 242
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
AliExpress'den 3 veya 4 gün once bir ürün sipariş verdim ve 10 dakika sonra sipariş durumu kapalıya düştü. Şimdi de odemeyi bekliyor diyor. Bu ne anlama geliyor? Siparişi iptal et dersem para iadesi gelir mi yoksa bekleyim mi 17 gün?

Şu an da ödeme kapandığı için siparişi ilk verdiğiniz zamanki ücret bir süre sonra hesabınıza yatırılacak (bende 7 günde gelmişti). Şu an yapmanız gereken hala almak istiyorsanız hemen öde butonu ile ücreti ödeyip siparişi oluşturmak. Merak etmeyin şu an, ödediğiniz ilk ücret siparişi devam ettirseniz de iptal ettirseniz de hesabınıza yatırılacak.

Şu an da ödeme kapandığı için siparişi ilk verdiğiniz zamanki ücret bir süre sonra hesabınıza yatırılacak (bende 7 günde gelmişti). Şu an yapmanız gereken hala almak istiyorsanız hemen öde butonu ile ücreti ödeyip siparişi oluşturmak. Merak etmeyin şu an, ödediğiniz ilk ücret siparişi devam ettirseniz de iptal ettirseniz de hesabınıza yatırılacak.

Çözüm
Ürünün durumu kapalıya düştüğünde verdiğiniz ödeme iptal olmuş. Yani para bir süre sonra hesabınıza aktarılacak. Hemen öde butonuna basarak tekrar ödeyebilirsiniz. (Başta ödediğiniz para bir süre sonra verdiğiniz kartınıza yatırılır.)
Kartlar bölümünde kartım silinmiş gene de para iadesi gelir mi?

@EnFeu aynı durumu şu an bende yaşıyorum ne oldu ödemenizi aldınızmı.

Hocam aynı durumu şu an bende yaşadım ürün ödemesi bekleniyor diyordu lakin paparamdan para çekildiğine dair mesaj geldi ancak hala aliexpress te ödemesi bekleniyor bildirimde ise şöyle yazıyor 20 gün içinde ödenmezse sipariş otomatik olarak iptal edilecektir denildi bende korkudan iptal ettim an şimdi param geri iade edilirmi

Son düzenleme:
@EnFeu aynı durumu şu an bende yaşıyorum ne oldu ödemenizi aldınızmı.

Hocam aynı durumu şu an bende yaşadım ürün ödemesi bekleniyor diyordu lakin paparamdan para çekildiğine dair mesaj geldi ancak hala aliexpress te ödemesi bekleniyor bildirimde ise şöyle yazıyor 20 gün içinde ödenmezse sipariş otomatik olarak iptal edilecektir denildi bende korkudan iptal ettim an şimdi param geri iade edilirmi
Hocam ben tosladan sipariş vermiştim 1 hafta gibi bir sürede para iade talebini aldık diye bir mesaj verdi, o mesajdan sonra yaklaşık 2, 3 gün içinde param geldi. Olmazsa müşteri hizmetlerine bağlan talep açıyorlar.Yani paran iade edilir.

Dosya Ekleri

• Toslaiade.png
    Toslaiade.png
    263,8 KB · Görüntüleme: 24
Hocam talep açmama gerek vardı satıcıya mesaj yazdım.

Benim bildiğim para satıcıda değil AliExpress'in para havuzunda diye biliyorum. Satıcının pek bir şey yapabilceğini sanmıyorum. Sen Papara'yla konuş hesabımda para iadesi gözüküyor mu diye./AliExpress zaten böyle bir sıkıntı olduğunda para iadesini 7 10 gün arasında ücretini kart firmasına iade ediyor gerisi kart firmasının kaç günde geri iadesine bağlı.

Benim bildiğim para satıcıda değil AliExpress'in para havuzunda diye biliyorum. Satıcının pek bir şey yapabilceğini sanmıyorum. Sen Papara'yla konuş hesabımda para iadesi gözüküyor mu diye./aliexpress zaten böyle bir sıkıntı olduğunda para iadesini 7 10 gün arasında ücretini kart firmasına iade ediyor gerisi kart firmasının kaç günde iadesine bağlı.

Hocam konuştum para iadesi görünmüyor ama elimde dekont mevcut yani iade ederler değilimi çünkü para çekildiğine dair mesaj ve 3D Secure doğrulaması yaptım.

Geri
Yukarı