Aliexpress Para İadesi Gerçekleşmedi

AlphaCEIRA

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süredir Aliexpress'ten bir ürün almıyordum. Xiaomi'nin kablosuz kulaklığı için araştırma yaparken Aliexpress'te 16 dolar olduğunu gördüm. Türkiye fiyatından 50 lira ucuza geliyordu. Hiç düşünmeden aldım fakat sırf kargoya verilmesi 1 hafta sürecek yazıyordu. Bir arkadaşım bana artık gümrük vergisi alındığını söyleyince hiç uğraşmak istemedim ve siparişi iptal ettim. Sipariş anında iptal edildi ancak para iadesi söz konusu değil. Önceki siparişlerimde iade işlemlerini gözleyebiliyordum ama bu siparişte sanki para çekimi yapılmamış da öylesine iptal etmişim gibi duruyor. Yardım kısmına bot bakıyor ve hiçbir işe yaramıyor. Paramı geri almanın yolu var mı? Yoksa param arada kaynadı mı?

Screenshot_2019-11-23-19-36-32-616_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
20 Dolar geçmediği sürece 7.5 TL gümrük vergisi ücretlendirilirsiniz.

Eğer ürün kargoya verilmedi ise tahmini bir gün vermemem ama para tekrar cüzdanınıza yatırılacaktır. Zaten altında yazdığı gibi satıcı geri iade kabul etmiş.

Uzun süre geçerse Aliexpress desteğinden bilgi alın.

Uzun süredir Aliexpress'ten bir ürün almıyordum. Xiaomi'nin kablosuz kulaklığı için araştırma yaparken Aliexpress'te 16 dolar olduğunu gördüm. Türkiye fiyatından 50 lira ucuza geliyordu. Hiç düşünmeden aldım fakat sırf kargoya verilmesi 1 hafta sürecek yazıyordu. Bir arkadaşım bana artık gümrük vergisi alındığını söyleyince hiç uğraşmak istemedim ve siparişi iptal ettim. Sipariş anında iptal edildi ancak para iadesi söz konusu değil. Önceki siparişlerimde iade işlemlerini gözleyebiliyordum ama bu siparişte sanki para çekimi yapılmamış da öylesine iptal etmişim gibi duruyor. Yardım kısmına bot bakıyor ve hiçbir işe yaramıyor. Paramı geri almanın yolu var mı? Yoksa param arada kaynadı mı?

Eki Görüntüle 463512
Vergi 7.5 liraymış keşke iptal etmeseymişsin :( Bana da aynı durum olmuştu iadeyi 2 gün sonra almıştım dolar kuru sağolsun 91TL lik ürünün iadesi 97TL olarak aldım😃

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı