Aliexpress para iadesi

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Aliexpress'ten standart kargo ile bir sipariş verdim. Süre olarak 20-31 gün diyor ancak ürün bana 45 günde geldi. Paramı geri alabilme imkanım var mıdır? Artık ürünleri istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
20-30 iş günü der normalde. O da yaklaşık 40 güne tekabül ediyor. 1.5 aylık bir süre normal karşılanır bu tip kargolarda. Kargo biraz geç geldi diye iade yapamazsınız. Diğer iade seçenekleri için yardımcı olan çıkacaktır.

Aliexpress'ten standart kargo ile bir sipariş verdim. Süre olarak 20-31 gün diyor ancak ürün bana 45 günde geldi. Paramı geri alabilme imkanım var mıdır? Artık ürünleri istemiyorum.
İyi bile gelmiş bence şükredin çünkü iki buçuk ayı bulan siparişlerim oldu daha önce, geldiğinde sipariş verdiğimi bile unutmuştum...

Hem ürünü alıp hem iade istemekte nedir ? Belirtilen süreler ortalama değerlerdir. Takipli posta ile aldıysanız ürünün nerelerde takıldığını görebilirsiniz.

Benim 11 günde aldığım ürün oldu 50 günde teslim aldığımda. Hepsi kargo seçeneğine bağlı.

Ne güzel hem ürünü al sonra paranı geri iste. Ürünleri istemiyorsan baştan almayacaktın. Senin mantığındaki insanlar yüzünden bazı satıcılar Türkiye'ye atış yapmıyorlar.

Ürünlerin geneli takipli kargo ile geliyor ürün sana geldiğinde track kısmından teslim edildi yazısını görebilirsin. Bununla ilgili ben de para iadesi istedim ancak sizi bir müddet bekletiyorlar gelmesi için. Şu an ürün size geldiği için iade hakkınız olmaz (mantıklı olan da budur zaten). Zamanında Teslimat kısmında bir süre tanınır esas bu süreye bakılır. Bu süre genellikle 60 yerine göre 50-45 pahalı ürünlerde ise 30 gün olabiliyor. Bu süre aşılmadan son 5 gün içerisinde itiraz açıp paranızı alma şansınız olur. Ancak sizin ürünler geldiği için böyle bir iade hakkı olmaz. Böyle bir hakkı istiyorsanız n11 gibi satıcılara yönelin orada ürünü alırlar paranızı geri verirler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı