AliExpress paramı iade etmiyor

Atahan Kutlu

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi akşamlar. 29 Kasım tarihinde AliExpress'ten sipariş vermiştim. Sipariş başarısız olup onaylanmamasına rağmen kartımdan para çekildi. Şu anda sipariş durumum "kapalı" olarak gözüküyor.

Ekran görüntüsü 2023-12-05 232449.png

AliExpress desteğine yazdığımda herhangi bir canlı temsilciye bağlanamıyorum ve karşıma çıkan bot da paramın iadesinin 3-20 iş günü içerisinde yapılacağını ve süreç ile ilgili bankamla görüşmemi söylüyor. Fakat bankamı aradığımda kendilerine gelen herhangi bir iade talebi olmadığını, bu yüzden AliExpress tarafıyla görüşmemi söylüyorlar ama başta da söylediğim gibi AliExpress'in herhangi bir canlı temsilcisine bağlanamıyorum, onun yerine çıkan bot da aynı cevabı verip duruyor. Bazı kişilerin şikayetlerine baktığımda "geri ödeme detayı " şeklinde bir bölüm gözüküyor ve oradan süreci takip ediyorlar sanırım fakat ben hesabımda iade süreciyle ilgili herhangi bir şey göremiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Kendi kendime beklersem param hesabıma yatar mı?

Herkese iyi akşamlar. 29 Kasım tarihinde AliExpress'ten sipariş vermiştim. Sipariş başarısız olup onaylanmamasına rağmen kartımdan para çekildi. Şu anda sipariş durumum "kapalı" olarak gözüküyor.

Eki Görüntüle 2042838

AliExpress desteğine yazdığımda herhangi bir canlı temsilciye bağlanamıyorum ve karşıma çıkan bot da paramın iadesinin 3-20 iş günü içerisinde yapılacağını ve süreç ile ilgili bankamla görüşmemi söylüyor. Fakat bankamı aradığımda kendilerine gelen herhangi bir iade talebi olmadığını, bu yüzden AliExpress tarafıyla görüşmemi söylüyorlar ama başta da söylediğim gibi AliExpress'in herhangi bir canlı temsilcisine bağlanamıyorum, onun yerine çıkan bot da aynı cevabı verip duruyor. Bazı kişilerin şikayetlerine baktığımda "geri ödeme detayı " şeklinde bir bölüm gözüküyor ve oradan süreci takip ediyorlar sanırım fakat ben hesabımda iade süreciyle ilgili herhangi bir şey göremiyorum. Sizce ne yapmalıyım? Kendi kendime beklersem param hesabıma yatar mı?
Aynı durumu ben de yaşadım dostum. Para iadesi 15 gün sonra yapıldı.

Aynı durumu ben de yaşadım dostum. Para iadesi 15 gün sonra yapıldı.
Hocam bu arada alışverişi Papara'dan yaptım. Papara'yı arayıp sorduğumda herhangi bir şey söyleyemiyorlar siz bankayla görüşmüş müydünüz? Bir de para iadesinden sonra aynı ürünü tekrar almaya çalışsam bir sıkıntı yaşar mıyım?

Hocam bu arada alışverişi Papara'dan yaptım. Papara'yı arayıp sorduğumda herhangi bir şey söyleyemiyorlar siz bankayla görüşmüş müydünüz? Bir de para iadesinden sonra aynı ürünü tekrar almaya çalışsam bir sıkıntı yaşar mıyım?

Farklı hesaptan ve farklı karttan alırsanız sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum. Ben Enpara kartımla almıştım. Sipariş iptalinden sonra 12. gün Enpara müşteri hizmetleri ile görüştüğümde sistemde iade görmediklerini söylemişlerdi. Sıkıntı etme paran er ya da geç gelir. Aliexpress, Türkiye'de iyzico ödeme şirketi ile çalışıyordu, onlarla iletişime geçebilirsin.

Siz naptınız ilk indirim kuponundan yararlanmak için yan hesap mı açtınız?
Hocam ilk hesabımı açtım, daha önceden hesabım yoktu. Merge Boss diye bir oyun vardı onu oynadım. Yanlışlıkla 2 tane 0.50 dolarlık hediye kuponu aldım fakat tek siparişte kullanılamadığı için tekrar farklı bir gmail ile hesap açıp oyunu tekrar oynayıp bu sefer 2 dolarlık tek bir kupon alıp onunla alışveriş yapmaya çalıştım fakat hep hata verdi sipariş onaylanmadı. Başka başka hem normal hem de sanal kartlardan alışveriş yapmaya çalıştım fakat yine olmadı. En son arkadaşımın kartından almayı denedik, yine hata verdi fakat bu sefer hata vermesine rağmen parayı karttan çekti.

Demek ki o urun artik yok ellerinde. O yuzden iptal etmislerdir. Tekrar ayni saticidan almayin.
Hocam başka başka ürünler de denedim, hiçbiri olmadı. Galiba aynı telefondan 2 tane gmail ile hesap açtığım için sistem beni otomatik engelledi.

Yeni konular

Geri
Yukarı