Aliexpress satıcı tutuştu

Arkadaşlar bir işlemci sipariş ettim Xeon X3430, adamlar dandik E7400 koymuşlar. Bende dispute açtım tam para iadesi 1 saat sonra satıcı tutuştu. Lütfen disputeyi kapatın vs. size yeni ürünler göndereceğiz falan dedi. Yazdım ne göndereceksiniz? 50 dolarlık anakart aynı işlemci üstüne bir de 2 GB RAM yollamış. Benim anlamadığım dispute açınca neden direkt iademi vermiyor da tutuşuyor? Bu dispute satıcıyı mı engelliyor Aliexpress'ten? Sizce ne yapmalıyım, yeni malları göndersin mi? Ve gönderdiğini nasıl anlayacağım? Sipariş oluşturmuyor sonuçta, belki de gönderim deyip disputeyi kapattırıp düdükleyecek beni. Ne yapmalıyım? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bir işlemci sipariş ettim Xeon X3430, adamlar dandik E7400 koymuşlar. Bende dispute açtım tam para iadesi 1 saat sonra satıcı tutuştu. Lütfen disputeyi kapatın vs. size yeni ürünler göndereceğiz falan dedi. Yazdım ne göndereceksiniz? 50 dolarlık anakart aynı işlemci üstüne bir de 2 GB RAM yollamış. Benim anlamadığım dispute açınca neden direkt iademi vermiyor da tutuşuyor? Bu dispute satıcıyı mı engelliyor Aliexpress'ten? Sizce ne yapmalıyım, yeni malları göndersin mi? Ve gönderdiğini nasıl anlayacağım? Sipariş oluşturmuyor sonuçta, belki de gönderim deyip disputeyi kapattırıp düdükleyecek beni. Ne yapmalıyım? :D
Çok fazla dispute kaydı varsa normal.

Benim fikrimce satıcının sana yazdığı kelime var ya disputeyi kapat onu video şekilinde kaydet. Ama kayıt ederken videoda sayfayı yenile. Onlar birden videonu fake hesap ederler. Satıcının adı mağazanın adı, siparış kodu, takip kodu falan hepsini kayıt et dostum. Yardımcı olduysam ne mutle bana.

Vay üç kağıtçı vay.
Kesinlikle kabul etmeyin, tuzak. Para iadenizi alın.

Beyler şimdi bu para iademi disputeye koymazsa ne olacak?
Sakın inanmayın. Dispute'u kapattığınız anda artık kurtulduğu için hiç bir şey göndermeyebilir.
Siz şikayet ettiğiniz için Aliexpress satıcının puanını düşürecek. Bu yüzden tutuşuyor.
Benim fikrimce satıcının sana yazdığı kelime var ya disputeyi kapat onu video şekilinde kaydet. Ama kayıt ederken videoda sayfayı yenile. Onlar birden videonu fake hesap ederler. Satıcının adı mağazanın adı, siparış kodu, takip kodu falan hepsini kayıt et dostum. Yardımcı olduysam ne mutle bana.
Kesinlikle kabul etmeyin, tuzak. Para iadenizi alın.
İnanmayın, aynı oltalamayı bana yaptılar ve dolandırıldım. Dispute'yi kapattığınız anda kargo numarası kaybolacak. Bedel iadenizi alın, uyanık satıcı ise puan kaybının tadını çıkartsın.
?

O seni dolandırmaya çalışmış, dispute sayesinde dolandırılmaktan kurtuluyorsun ama satıcının bu anlaşmasıyla kendi dolandırıcılığını başlatıyorsun, uyanıklık yapıcam diye dolandırılverirsin dispute yi kapattın diye.

Çin'den GTX 1080 Ti almıştım 1600'e. Geldiğinde GTX 750 Ti çıktı. Hemen şikayet ettim bana da sizin gibi dediler. Tabii ben inanmadım. Ürün iadesi yapıp üstüne para koyup Türkiye'den RTX 2070 aldım. Yurtdışı sorun.

Çin'den GTX 1080 Ti almıştım 1600'e. Geldiğinde GTX 750 Ti çıktı. Hemen şikayet ettim bana da sizin gibi dediler. Tabii ben inanmadım. Ürün iadesi yapıp üstüne para koyup Türkiye'den RTX 2070 aldım. Yurtdışı sorun.
Doğru satıcıyı bulduktan sonra hiç bir şey sorun değil, 1600 TL'ye 1080 Ti alamazsın normal şartlarda, buradan bir şey olacağı belliydi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı