AliExpress sepette vergi ekliyor

Heartsbane

Hectopat
Selamünaleyküm dostlar, AliExpress'ten birkaç parça alışverişim olacaktı. Ödemeye geçmeden önce fiyatlar uygun ancak ödemeye geçince 300 TL civarı bir artış olduğunu gördüm ve incelerken vergi kısmını gördüm. Bazı ürünlerimde vergi vardı. Bu olayı ilk defa görüyorum. Vergiyi burada verdiğim ürünler elime vergi çıkmadan mı ulaşacak? Herhangi bir sıkıntı olur mu? Deneyen, alan oldu mu?

Dosya Ekleri

• E57509A6-05C7-413D-A4EF-2355456F3D6B.png
    E57509A6-05C7-413D-A4EF-2355456F3D6B.png
    285,5 KB · Görüntüleme: 86
Bazı AliExpress mağazaları çıkacak olan tax'i direkt sepette alıp kendileri gümrük işlemini hallediyor, Amazon'un yaptığı gibi düşünün. Direkt herhangi başka bir işlem olmadan Aras Kargo yoluyla geliyor evinize.

Aynı ürüne başka satıcıdan bakın. Eğer vergiyi buradan öderseniz kargoyu aras getirir ama bence başka satıcıdan alıp ürün tutarını düşük girdirin daha az ödersiniz.
Anladım hocam bu ürünlerin mağazası güvenilir olduğundan buradan seçmiştim iyi bir satıcı bulursam dediğiniz gibi yapacağım .
Bazı AliExpress mağazaları çıkacak olan tax'i direkt sepette alıp kendileri gümrük işlemini hallediyor, Amazon'un yaptığı gibi düşünün. Direkt herhangi başka bir işlem olmadan Aras Kargo yoluyla geliyor evinize.
Teşekkür ediyorum hocam cevap ve ilginiz için .

Geri
Yukarı