AliExpress sipariş iptal oldu ve param yatmadı

LEGEND.35

Hectopat
Yer
İzmir
Merhaba AliExpress'ten 50 liraya kulaklık almıştım aldıktan sonra AliExpress güvenlik sorunu nedeniyle siparişimi iptal etmiş, kapatmış güvenlik sorunu nedeniyle. Güvenlik sorununun ne olduğunu anlamadım fakat param yatmamış. Hepsiburada'da da aynısı oldu. Altı bir üstü AirPods alacaktim cenabet geziyorum galiba yardım edebilecek var mı?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20211019-234827_AliExpress.jpg
    Screenshot_20211019-234827_AliExpress.jpg
    61,1 KB · Görüntüleme: 203
Son düzenleyen: Moderatör:
Tek AliExpress olsa iyi ondan önce Hepsiburada'dan sipariş etmiştim fakat kargoda sorun oldu iade edildi dedi ama Hepsiburada'dan da gelmedi para.

Bende mesela iade almadan önce 2 ay daha beklememi söyledi tahmini teslim için bekledim gelmedi sonrasında desteğe yazıp durumu açıkladıktan sonra 1 hafta içinde para hesaba yattı sonrasında 1.5 ay sonrada KARGO geldi

Tek AliExpress olsa iyi ondan önce Hepsiburada'dan sipariş etmiştim fakat kargoda sorun oldu iade edildi dedi ama Hepsiburada'dan da gelmedi para.
Muhtemelen aldığınız satıcılarda hep sorun oluyor. Aksilik işte eminim ki dikkat ediyorsunuzdur fakat arada sırada da olsa böyle oluyor. O zaman hemen destek talebi oluşturun hiç beklemeden. Siparişin iptal olduğunun ekran görüntüsünü alın ve şikayetteki yere ekleyin o ekran görüntüsünü. Destek bölümünde bazen satıcıyla konuşursunuz bazen duruma göre Ali Express ile direk iletişime geçersiniz. Benimki şehrime kadar gelip geri gidince tuhaf bir durum olduğundan direkt Ali Express ile yazıştım. 5 dakika içinde iadeye karar verdiler ona rağmen öbür gün akşamında geldi para. Yani diğer arkadaşların da dediği gibi para hemen gelmez. Fakat destek talebini şimdi oluşturun. Böyle durumlarda işlemler yavaşlatılır ve bir çok kişinin onayından geçer acele etmeyin.

Muhtemelen aldığınız satıcılarda hep sorun oluyor. Aksilik işte eminim ki dikkat ediyorsunuzdur fakat arada sırada da olsa böyle oluyor. O zaman hemen destek talebi oluşturun hiç beklemeden. Siparişin iptal olduğunun ekran görüntüsünü alın ve şikayetteki yere ekleyin o ekran görüntüsünü. Destek bölümünde bazen satıcıyla konuşursunuz bazen duruma göre Ali Express ile direk iletişime geçersiniz. Benimki şehrime kadar gelip geri gidince tuhaf bir durum olduğundan direkt Ali Express ile yazıştım. 5 dakika içinde iadeye karar verdiler ona rağmen öbür gün akşamında geldi para. Yani diğer arkadaşların da dediği gibi para hemen gelmez. Fakat destek talebini şimdi oluşturun. Böyle durumlarda işlemler yavaşlatılır ve birçok kişinin onayından geçer acele etmeyin.

Order canceled diye bir seçenek vardı yani sipariş iptal seçeneği oraya tıklayıp SSdeki siparişimi seçtim ve kontrol edilecektir destek talebi dediğiniz o sanırsam kusura bakmayın AliExpress'te yeniyim.
Provizyonda olup olmadığını kontrol eder misiniz?

Provizyonda gözükmüyor hocam kafam çok karıştı şu an stres içerisindeyim.

Order canceled diye bir seçenek vardı yani sipariş iptal seçeneği oraya tıklayıp SSdeki siparişimi seçtim ve kontrol edilecektir destek talebi dediğiniz o sanırsam kusura bakmayın AliExpress'te yeniyim.

Provizyonda gözükmüyor hocam kafam çok karıştı şu an stres içerisindeyim.

Live Support olması lazım aşağılarda

Evet orası. Sorun değil zaten onlar durumu anlayacaktır. Bir şey yazmanız gerekirse direkt Translater kullanın ingilizceye çevirip yollayın. Sorununuzu orada açık açık belirtin. Onlar bu durumlara çok alışıktır. Sorununuzun çözüleceğine eminim. Canlı destekten ziyade destek talebi oluşturup cevabı beklemeniz daha iyi. Çünkü canlı destek talebinde sizinle konuşacak kişi para iadesi yapacak kadar yetkili olmayabilir. Bu yüzden acele etmeden cevabı bekleyin.

Parayı çektiğinden eminmisiniz peki? Bunun gibi firmalar genelde sipariş onayladıktan para çekildikten sonra iptal etmezler bence bir yanlışlık var.

Geri
Yukarı