Aliexpress sipariş onaylanmadı ama para çekti!

Makaleler
8
Daha fazla  
Aliexpress'ten sipariş verirken kart bilgilerini girdim tam ödeme ekranı gelecekken ekranda "Hesap güvenliği endişeleri nedeniyle bu siparişi kapatmak zorunda kaldık." hatası verdi ve sipariş onaylanmadı. Telefona da onay için şifre vs. gelmedi. Banka hesabıma baktığımda ise siparişin ücreti alınmıştı. Banka ile iletişime geçtim;

Değerli kullanıcımız,

Gerekli kontroller yapıldığında 06.03.2021 tarihli 96,69 TL tutarlı IYZICO /ALIEXPRESS.COM ödemenizin başarılı bir şekilde gerçekleştiği görülmektedir. Karşı kurum ile aşağıdaki provizyon numarası ve referans numarasını paylaşarak iletişime geçmenizi rica ederiz.

Provizyon: no : xxxxxx
Referans no: xxxxxx

Bunu gönderdiler. Aliexpress'te bir türlü müşteri hizmetlerine bağlanamadım. Saçma sapan bir bot koymuşlar otomatik cevap veriyor. Ne yapmam lazım?

Parasal bölümde de ödeme yapıldığı gözükmüyor. Bildiğin param araya kaynadı.
f.PNG

Dosya Ekleri

• f.PNG
    f.PNG
    15,5 KB · Görüntüleme: 2.871
1 Hafta sonra gelir. Büyük ihtimal kuponla aldınız sisteme yakalandınız. Eğer kuponla sipariş verdiyseniz önce WebMoney seçip sonra ödeme yapın.
30-40 kere kuponla alışveriş yaptığımdan biliyordum. Ya IP'den yada adresten yakalandın. Böyle durumlarda sepet aşamasında WebMoney ödeme yöntemin seç niye dersen banlı olup olmadığını anlarsın. Aliexpresse geri döner Pay Now yaparsın.

"reddline'ın" dediği gibi, yüksek ihtimalle Rus sitesinden aldığınız kupon doğru kullanamadınız. Bir dahaki sefere talimatları eksiksiz gerçekleştirin. "Bize ulaşın" kısmından paranın çekildiğini ancak siparişin onaylanmadığını belirtin.

30-40 kere kuponla alışveriş yaptığımdan biliyordum. Ya IP'den yada adresten yakalandın. Böyle durumlarda sepet aşamasında WebMoney ödeme yöntemin seç niye dersen banlı olup olmadığını anlarsın. Aliexpresse geri döner Pay Now yaparsın.
Aynı şekilde bu yüzden onaylanmadığını biliyorum fakat para gitti(?)

AliExpress'ten sipariş verirken kart bilgilerini girdim tam ödeme ekranı gelecekken ekranda "Hesap güvenliği endişeleri nedeniyle bu siparişi kapatmak zorunda kaldık." hatası verdi ve sipariş onaylanmadı. Telefona da onay için şifre vs. gelmedi. Banka hesabıma baktığımda ise siparişin ücreti alınmıştı. Banka ile iletişime geçtim;

Değerli kullanıcımız,

Gerekli kontroller yapıldığında 06.03.2021 tarihli 96,69 TL tutarlı IYZICO /ALIEXPRESS.COM ödemenizin başarılı bir şekilde gerçekleştiği görülmektedir. Karşı kurum ile aşağıdaki provizyon numarası ve referans numarasını paylaşarak iletişime geçmenizi rica ederiz.

Provizyon: No: Xxxxxx
Referans no: Xxxxxx

Bunu gönderdiler. AliExpress'te bir türlü müşteri hizmetlerine bağlanamadım. Saçma sapan bir bot koymuşlar otomatik cevap veriyor. Ne yapmam lazım?

Parasal bölümde de ödeme yapıldığı gözükmüyor. Bildiğin param araya kaynadı.
f.PNG

Yardım kısmından şikayet oluşturun.

"Bize ulaşın" kısmından paranın çekildiğini ancak siparişin onaylanmadığını belirtin.
Hocam bu kısım nerede oluyor? Botun cevap verdiği kısımdan mı bahsediyorsunuz?
Aliexpress'in anında iade ettiğini hiç görmedim. Anca şu kupon almak için 1 Dolar çektiğinde gördüm. İptal olan siparişlerim 1 hafta içinde geldi.
Hocam bende iadeleri bu şekilde geç alıyordum ama sipariş sayfasında paranın çekilip iade olacağı yazıyor normalde. Burada para hiç çekilmemiş gibi işlem bitmiş gibi görüntüleniyor.
Yardım kısmından şikayet oluşturun.
Hocam satıcıyı şikayet etme bölümüne yönlendiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı