AliExpress Siparişi Gelmiyor

Genel bir sorun. 4. aydan gelmeyen siparişlerim var.
Tartışma açtıysanız yapmanız gereken şey teklifleri takip etmeniz. Bekleme tekliflerini reddedip durumun AliExpress'e aktarılmasını sağlayın.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Mayıs başında verdiğim siparişler hala gelmedi. Ürün teslim süresinin bitmesine 1 gün kala tartışma açtım, 5 günde sonuçlandı. Ücret iadesi de kredi kartıma iade edildi.

9 Mayıs: 3 parça, üçü de gelmedi, iade talep ettim, ikisi kabul edildi diğeri beklemede.
10 Mayıs: 3 parça, üçü de geldi.
24 Mayıs: 2 parça, biri geldi diğeri gelmedi.
27 Mayıs: 1 parça, geldi.
20 Haziran: 2 parça, biri geldi diğeri gelmedi.
2 Temmuz: 2 parça, biri geldi diğeri gelmedi.
6 Temmuz: 2 parça, biri geldi diğeri gelmedi.
18 Temmuz: Henüz gelmedi.

Bende durum böyle.

9 Mayıs: 3 parça, üçü de gelmedi, iade talep ettim, ikisi kabul edildi diğeri beklemede.
10 Mayıs: 3 parça, üçü de geldi.
24 Mayıs: 2 parça, biri geldi diğeri gelmedi.
27 Mayıs: 1 parça, geldi.
20 Haziran: 2 parça, biri geldi diğeri gelmedi.
2 Temmuz: 2 parça, biri geldi diğeri gelmedi.
6 Temmuz: 2 parça, biri geldi diğeri gelmedi.
18 Temmuz: Henüz gelmedi.

Bende durum böyle.
Şanslıymışşınız. Mayıs başından Haziran sonuna 15 adet siparişim var. Bir tanesi bile gelmedi. :(

Şu an yeni araştırmalarıma göre ülke içerisindeki stokçulardan alışveriş yapmak daha kârlı(!) oluyor.

Mesela Xiaomi Powerbank var bende 10000 mah 3. nesil olandan, silikon kılıf almak istiyorum. 9 Mayıs'ta onu sipariş etmiştim. Hala gelmedi. 7.5 liraya sipariş etmiştim, 11.5 lira gümrük ekliyor. 19 liraya denk geliyor. Geçen gün aynısını 14 liraya Hepsiburada'da gördüm. N11'de de 19 lira kargo ücretsiz vaziyette.

Veya mini cep boy tornavida takımı için konuşursak Türkiye'de 50 lira bandında. Aliexpress'te 25 lira dolaylarında. GOB2C Hepsiburada yurtdışı satış kanalından kargo ve gümrük dahil 37 liraya aldım.

25+12 gümrük ile aynı paraya geldi. 5 Eylül'de teslim diyor. Eylül sonu yurt dışına çıkacağım gelmezse en kötü iade ederim muhatabım olur.

arkadaşlar merhaba Mayıs ayından hala gelmeyen 10 un üzerinde takipsiz siparişim var . Benzer durum yaşayan arkadaşlar varmı ? XRAY kontrolü yüzünden ilk gelen onca paketin depolarda beklediğini ve birgün elime ulaşacağını ümit ediyorum : ) en azından ümit etmek istiyorum diyelim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı