AliExpress siparişi yanlış şehre gitmiş gözüküyor

NooPlayer

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. AliExpress'ten neredeyse 50'ye yakin siparis verdim ama Ilk defa bu sorunu yasiyorum. Xiaomi firmasinin WiFi Extender Pro urununu siparis ettikten 18 gun sonra siparis teslim edildi mesaji aldim. Hemen evi aradim "Geldi mi?" diye ve negatif yanit aldim. Ptt gonderi takipten bakinca Izmit'e gittigini gordum. Acaba satici bana yanlis takip numarasi mi verdi yoksa o adrese mi yolladi?

Not: AliExpress siparis adresim benim adresim olarak gozukuyor. Lutfen bilgili arkadaslar mesaj atsin :)

Simdiden tesekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PTT Kargo İzmit Şubesi'ni arayıp (0262) 323 26 52 kargo takip numaranızı verin. Kargo hakkında en doğru bilgiyi onlar verirler. Bir de AliExpress'ten aldığınız ürün için satıcıyı bu konuda bilgilendirin.

Belirtilen sürede elinize ulaşmazsa anlaşmazlık(dispute) açın. Şu halde süreyi uzatmayı tavsiye etmem.

PTT Kargo İzmit Şubesi'ni arayıp (0262) 323 26 52 kargo takip numaranızı verin. Kargo hakkında en doğru bilgiyi onlar verirler. Bir de AliExpress'ten aldığınız ürün için satıcıyı bu konuda bilgilendirin.

Belirtilen sürede elinize ulaşmazsa anlaşmazlık(dispute) açın. Şu halde süreyi uzatmayı tavsiye etmem.
Tamamdir tesekkurler. Yarin arayip sorunu bildirecegim. Baska bir sey yapilamaz degil mi? Urunu alabilirim yani? Cunku baskasi coktan almis.

Ürün size gelmediyse onaylamayın, bunun haricinde yapabileceğiniz bir şey yok maalesef 😕 Sorularınızın daha hızlı cevaplanmasını istiyorsanız AliExpress canlı desteğe bağlanabilirsiniz onlar da yardımcı olmayı deneyeceklerdir. Geçmiş olsun.

Teslim alan kişi neden almış anlamadım? Hayır yani, üzerine baktın adın yazmıyor madem bırak arkadaş, 'yanlış adres, bana gelmemiş' demek zor mu yani, insanları bu kadar uğraştırmanın ne anlamı var?

Ürünü alabilirsiniz fakat yeniden kargoya verilmesi gerekiyor, bu da üzerinden yine bu kadar zaman geçeceği anlamına gelir yani size sabretmek kalıyor. Dediğim gibi satıcıyı bilgilendirmek daha iyi olacaktır, sisteme düşen kargo takip numaraları karışmış olabilir kontrol edip size geri dönüş yaparlar.

Son düzenleme:
Yaşadığınız şehir neresi? Yakın bir bölge veya güzergah üzeri ise PTT şubesine durumu bildirin takip koduyla ilgili işlemleri başlatabilirsiniz. PTT şubesini şikayet edebilirsiniz çözülmez ise. Aliexpress düzeyinde çözülecektir ancak PTT kısmında sorunlar çıkabilir çözülmezse hakem heyetine verebilirsiniz. Adresi doğru yazdıysanız mahkemeye bile verebilirsiniz.

Takip koduna göre PostNL şirketi göndermiş, bende de aynı durum oluşmuştu farklı bir şirketten paket gelmesine rağmen. Aynı bölgede bir de yani İzmitte bırakmışlardı Postnl ile İzmit şubesi anlaşmalı heralde :) Neyse ki alan kişi iletişim bilgilerimden beni arayıp bildirdi ve alabildim.

Yaşadığınız şehir neresi? Yakın bir bölge veya güzergah üzeri ise PTT şubesine durumu bildirin takip koduyla ilgili işlemleri başlatabilirsiniz. PTT şubesini şikayet edebilirsiniz çözülmez ise. Aliexpress düzeyinde çözülecektir ancak PTT kısmında sorunlar çıkabilir çözülmezse hakem heyetine verebilirsiniz. Adresi doğru yazdıysanız mahkemeye bile verebilirsiniz.

Takip koduna göre PostNL şirketi göndermiş, bende de aynı durum oluşmuştu farklı bir şirketten paket gelmesine rağmen. Aynı bölgede bir de yani İzmitte bırakmışlardı Postnl ile İzmit şubesi anlaşmalı heralde :) Neyse ki alan kişi iletişim bilgilerimden beni arayıp bildirdi ve alabildim.
Benim oyle bir sansim yok maalesef. Henuz resit degilim. PTT ile elimden geldigince ugrasacagim. Peki bu iletilen adamin adresi ve telefon numarasi durur degil mi? Yani onlara ulasabilirim?

Evet kargonun nereye gittiğinden tutun, cihet bölgelerinin dağıtım elemanına kadar her bilgi ellerinde var, hiç olmazsa dağıtan elemandan bile sorgulayabilirler.
Böyle bir konuda her türlü hakkınızı savunun, reşit olmasanız bile büyüklerinizden yardım alabilirsiniz. Aldığınız ürün çokta ucuz bir şey değil, burada göz ardı edilemeyecek bir hata yapmış PTT.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı