Aliexpress siparişini PTT ne zaman getirir?

Arkadaşlar merhaba, Aliexpress'ten RX460 siparişi verdim 29 Mayıs civarıydı verdiğim tarih, 1.5 ay oldu yaklaşık olarak. Hatta bir ara kargoda sıkıntı çıktı gelmeyecek diye dispute falan açtım ama satıcıyla konuştuktan sonra beklemeye ikna oldum ve son durum bu şekilde. Kaç gün sonra elimde olur tahminen? Meraktan çatlıyorum artık.

Eki Görüntüle 610348
Şu an belki de benim Trendyol'dan sipariş verdiğim ssd ile aynı aracta veya aynı birimde. Ben de Karaman'dayim. Yorgunluktan dolayı bana 4-6 gun sürer diyolar. Seninki de muhtemelen o kadar sürer. Turkiye ye giris yapmış daha niye meraktan catliyosun ki. Yolun %90 i ve en zor kismini halletmissin.

Arkadaşlar ürün düşündüğümden çok daha hızlı bir şekilde Konya'ya geldi, ne yapmamı önerirsiniz yarın ptt'yi arayıp bilgi aldıktan sonra kendim mi alayım ürünü, yoksa bekleyim mi?

Ürün şubeye ulaştığında şubeyi arayın ve getirip getirmeyeceklerini sorun. Aldığınız cevaba göre hareket edin.

Arkadaşlar ürün düşündüğümden çok daha hızlı bir şekilde Konya'ya geldi, ne yapmamı önerirsiniz yarın PTT'yi arayıp bilgi aldıktan sonra kendim mi alayım ürünü, yoksa bekleyim mi?

PTT prensipleri gereği ilk dağıtıma çıkarıyor sonra eğer seni evde bulamazlar ise şubeye getiriyorlar. İstersen depolarından gidip alabiliyorsun sanırım ama depoları hem çok ücra köşelerde oluyor hem de dolu oluyor bulamıyorlar kargoyu. O yüzden tek çaren beklemek dostum :). Ayrıca arkadaşların dediği gibi Türkiye'ye girmiş kargo endişelenmene gerek yok rahatla biraz.

PTT prensipleri gereği ilk dağıtıma çıkarıyor sonra eğer seni evde bulamazlar ise şubeye getiriyorlar. İstersen depolarından gidip alabiliyorsun sanırım ama depoları hem çok ücra köşelerde oluyor hem de dolu oluyor bulamıyorlar kargoyu. O yüzden tek çaren beklemek dostum :). Ayrıca arkadaşların dediği gibi Türkiye'ye girmiş kargo endişelenmene gerek yok rahatla biraz.

Teşekkür ederim fazla endişelenmiyorum şuan zaten ama 2 aylık bi bekleme meraklandırdı artık, bir de ürünü tekrar gönderme konusunu falan duymuştum ptt'nin ondan şey yaptım..

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı