Aliexpress ürün gelmeme sorunu

yigitomu5

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Ben Aliexpress sitesi üzerinden birkaç ürün aldım fakat tek bir satıcıdan aldığım 3 ürün elime ulaşmadı. 39 gün içinde gelmesi gerektiği yazıyor fakat emin değilim. Ürünerin 18 temmuzda sipariş verdim ve 47 gün gibi bir zaman geçti. Disput açmam gerekiyor mu yoksa 60 güne kadar beklemeli miyim? Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Başka gerekli atmam gereken fotoğraflar olursa atarım.

ali1.png
ali3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünü kargo takipsiz göndermiş yani ürün şuan bölgenizdeki PTT'de bile bekliyor olabilir.

Takipsiz kargo ile gönderilmiş. Büyük ihtimalle ürün Türkiye'de ve PTT şubesinde bekletiliyor. Mouse Pad için satıcıdan ek 15 gün daha iste, vermezse 3 gün bekle gelmezse Dispute aç. Diğer üçünün daha 25 gün süreleri var.

Teşekkür ederim o mousepad kısmını kırpmayı unutmuşum kusura bakmayın. Mousepad 28 günde elime ulaştı bu arada ptt şubesine sordum hala bir kargo olmadığını söylüyorlar.

Teşekkür ederim o mousepad kısmını kırpmayı unutmuşum kusura bakmayın. Mousepad 28 günde elime ulaştı bu arada ptt şubesine sordum hala bir kargo olmadığını söylüyorlar.

Endişe etmene gerek yok. Aliexpress'ten 3 sayfa alışverişim oldu ve 4 sayfa daha teslimini beklediğim ürün var. Bazı satıcılar uçak, bazıları gemi ile yolladığı için süreler farklılık gösterebiliyor. Örneğin bana anca 2 ay sonra gelir dediğim ürünü 13 gün sonra kapımda buldum. Sadece kalan koruma süresini takip et. Eğer bu süre 5 güne kadar düştüyse ve ürün hala eline ulaşmadıysa satıcıdan ek 15 gün daha iste. Verirse 15 gün daha bekle gelirse sorun yok gelmezse Dispute alırsın. Zaten daha fazla süre vermezse (ki vermemesi için hiçbir neden yok kendisi de zarara girebilir) direk Dispute açıp paranı 1 hafta içinde geri alırsın.

Endişe etmene gerek yok. Aliexpress'ten 3 sayfa alışverişim oldu ve 4 sayfa daha teslimini beklediğim ürün var. Bazı satıcılar uçak, bazıları gemi ile yolladığı için süreler farklılık gösterebiliyor. Örneğin bana anca 2 ay sonra gelir dediğim ürünü 13 gün sonra kapımda buldum. Sadece kalan koruma süresini takip et. Eğer bu süre 5 güne kadar düştüyse ve ürün hala eline ulaşmadıysa satıcıdan ek 15 gün daha iste. Verirse 15 gün daha bekle gelirse sorun yok gelmezse Dispute alırsın. Zaten daha fazla süre vermezse (ki vermemesi için hiçbir neden yok kendisi de zarara girebilir) direk Dispute açıp paranı 1 hafta içinde geri alırsın.
13 Gün mü ? Benim de en az sizin kadar alışverişim oldu ama benimkiler 1 aydan aşşağı gelmediler. Minimum 16 gün'de geliyor diye biliyorum tabii 90$ ödeyip UPS seçilmez ise.

Benim 10 günde bile gelen oldu :) Neyse konuya gelelim.
Awaiting delivery yazan yer 4/5 gün kala satıcı ile iletişime geç ve gelmediğini söyle. Size soracaktır para mı iade edeyim yoksa biraz daha bekler misin diye. Beklersen ve yine gelmezse bildirirsin geri iade eder etmezse dispute yapın. Para iade seçersen zaten gün içinde geri iade edecektir.

Kulaklık resminde evet 39 günde maksimum eline geçer demek istiyor 39 gün içinde eline geçmezse bildirip yukarıdaki işlemleri yapabilirsin. Ancak ilk resimde göründüğü gibi tek paket olarak gönderdiğinden awaiting delivery'i baz alman gerekli.

Benim 10 günde bile gelen oldu :) Neyse konuya gelelim.
Awaiting delivery yazan yer 4/5 gün kala satıcı ile iletişime geç ve gelmediğini söyle. Size soracaktır para mı iade edeyim yoksa biraz daha bekler misin diye. Beklersen ve yine gelmezse bildirirsin geri iade eder etmezse dispute yapın. Para iade seçersen zaten gün içinde geri iade edecektir.

Kulaklık resminde evet 39 günde maksimum eline geçer demek istiyor 39 gün içinde eline geçmezse bildirip yukarıdaki işlemleri yapabilirsin.
Konu dışına taşmak gerçekten istemem ama hangi kargo firması ve satıcıdan getirtiniz bana link atar mısınız?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı