AliExpress Ürünler Gümrükten Geçmiyor

Caner Karaca

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, bir zamandır Çin’den birkaç sipariş veriyorum fakat evime ulaşmıyor önceden ulaşıyordu, sıkıntı yoktu. Evime ulaşmayınca gerekli kanıtları atıp iademi alıyordum. Fakat ulaşmamasının sebebini biraz düşününce aylar önce annemin ekmesi için bir gül tohumu sipariş etmiştim ve araştırınca herhangi bir tohumun gümrükten geçmesi yasakmış, bence bu yüzden elime gelmiyor, el konuluyor. Bu konu hakkında ne yapabilirim? Yasağı nasıl iptal edebilirim, cezası ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tohum gibi zirai ürünler, harita gibi bazı materyaller ve sim kart ihtiva eden elektronik cihazların uluslarası satışı yasak. Geçenlerde bir harita sipariş etmiştik arkadaşıma hediye için. İğneyle gittiği ülkeleri birbirine bağlayabilen dekorasyon ve eğlence temalı ama maalesef gümrükten alamadık ve iade talebi ile geri gönderdik.

Merhaba, bir zamandır Çin’den birkaç sipariş veriyorum fakat evime ulaşmıyor önceden ulaşıyordu, sıkıntı yoktu. Evime ulaşmayınca gerekli kanıtları atıp iademi alıyordum. Fakat ulaşmamasının sebebini biraz düşününce aylar önce annemin ekmesi için bir gül tohumu sipariş etmiştim ve araştırınca herhangi bir tohumun gümrükten geçmesi yasakmış, bence bu yüzden elime gelmiyor, el konuluyor. Bu konu hakkında ne yapabilirim? Yasağı nasıl iptal edebilirim, cezası ne olur?

Anladığım kadarı ile mimlendiğinizi ya da kara listeye alındığınızı falan düşünüyorsunuz. Böyle bişeyin olması mümkün gibi gözükmüyor. Air Post ile mi sipariş ediyorsunuz?

Anladığım kadarı ile mimlendiğinizi ya da kara listeye alındığınızı falan düşünüyorsunuz. Böyle bişeyin olması mümkün gibi gözükmüyor. Air Post ile mi sipariş ediyorsunuz?
Çoğu Yanwen Economic Airway ile sipariş edildi, karalisteye alınmış olabilirmiyim çünkü hiçbir sipariş gelmiyor tohumdan sonra, bunun cezadı varmıdır, cezası büyük birşeymi?
Alışverişleriniz 22 Euro'yu geçiyor mu acaba?
Yaptığım tüm alışverişler 10 doları geçmiyor :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı