AliExpress üzerinden SSD alınır mı?

130k okuma, vay be mükemmel ayrica 4TB ve 150TL almazsaniz buyuk firsati kacirirsiniz😱
Hocam troll konu herhalde? Alinmaz tabii ki. Duvariniza asmak icin fotograf ariyor iseniz alip asabilirsiniz.
(Fotosu bile gelmeyebilir)
Edit: Aparati 150TL simdi fark ettim😂

Dostum renk seçeneklerine bakabiliri misin daha iyi anlacaksın o USB dönüştürücünün.

Attığın linkteki ürün dış görünüşü Samsung'u andıracak şekilde yapılmış ve çakma bir ürün. Bu dahil AliExpress'ten SSD alınmaması taraftarıyım. Adamlar resmen olmayan modeli çakmışlar😀. Orijinal gibi görünse bile buradan SSD almak risklidir. İade değişim işleri büyük sıkıntıdır. Zaten bu linkteki ürün direkt dolandırıcı işi. PCI-e 4.0 ile hiçbir SSD asla ama asla orada yazan hızları veremez. O hızlara PCI-e 5.0 gerekli. Kaldı ki NGFF ile hiç mümkün değil. Ürün tanıtımı tamamen saçmalık. Çalışmayacağının veya hemen bozulacağının garantisini veririm.

Ayrıca merak ettiğin konuda bilgi vereyim. M.2 yuvasına takılan SSD'ler iki türlüdür.

NGFF(New generation form factor): SATA protokolünü kullanan SSD'lerin M.2 yuvasına takılan halidir. SATA 3 hızında çalışırlar. Çentik yapısı b+m key(çift çentik).

NVMe(non-volatile Memory Express): PCI-e protokolü kullanılır. PCI-e sürümü ve kullanılan hat sayısına göre mevcut modellerin hızları 1GB/s ile 14 GB/s arasında değişmektedir. Çentik yapısı m key(tek çentik).

Mümkünse Türkiye'den veya Amazon Germany gibi bir yerden orijinal ürün alınmalı. Türkiye'de bile çoğu ürün sahte olma riski taşıyor.

Ama benim için yüksek performans önemli degil laptopuma sadece M.2 SSD takılabiliyor o yüzden alanını arttırmak istiyorum SATA veri yolunu kullanması bile benim için sorun degil ama ömrü kısa olur dedin biraz zora düştüm. 🫣

Dostum renk seçeneklerine bakabiliri misin daha iyi anlacaksın o USB dönüştürücünün.

Ama benim için yüksek performans önemli degil laptopuma sadece M.2 SSD takılabiliyor o yüzden alanını arttırmak istiyorum SATA veri yolunu kullanması bile benim için sorun degil ama ömrü kısa olur dedin biraz zora düştüm. 🫣
Anlatmak istediğimi anlamamışsın. Daha basit yazayım. Kaliteli olsun ama en düşük hızlı model olsun. Bunda sorun yok. Baktığın SSD hakkında verilen bilgiler imkansız şeyler ve uyduruk bir şey olduğunu bas bas bağırıyor. Direkt bozuk gelebileceği gibi kısa sürede sorun çıkartıp başına bela olabilir. Bu ilan çok kötü hazırlanmış bir YALAN. Kötü bir SSD'nin çalıştığı sistemde nasıl problemler çıkabileceğini tecrübe ettiğinde anlarsın ki adam akıllı bir model değilse paranı çöpe atmış olursun. Hatta önemli verilerini de kaybetmiş olursun.

Sistemin SATA veya NVMe hangisini destekliyor onu bilmiyoruz. Bir M.2 yuvası her ikisini birden desteklemek zorunda değil.

Biz mağdur olmaman için çabalıyoruz inan ki. Aliexpress vb. yerlerden asla SSD alma. Basbaya kumar oynamış olursun. İşe yarar modele paran yetmiyorsa elindekiyle idare et veya bütçe ayırmak için zamana bırak.

Anlatmak istediğimi anlamamışsın. Daha basit yazayım. Kaliteli olsun ama en düşük hızlı model olsun. Bunda sorun yok. Baktığın SSD hakkında verilen bilgiler imkansız şeyler ve uyduruk bir şey olduğunu bas bas bağırıyor. Direkt bozuk gelebileceği gibi kısa sürede sorun çıkartıp başına bela olabilir. Kötü bir SSD'nin çalıştığı sistemde nasıl problemler çıkabileceğini tecrübe ettiğinde anlarsın ki adamakıllı bir model değilse paranı çöpe atmış olursun. Hatta önemli verilerini de kaybetmiş olursun.

Sistemin SATA veya NVMe hangisini destekliyor onu bilmiyoruz. Bir M.2 yuvası her ikisini birden desteklemek zorunda değil.

Biz mağdur olmaman için çabalıyoruz inan ki. AliExpress vb. yerlerden asla SSD alma. Basbaya kumar oynamış olursun. İşe yarar modele paran yetmiyorsa elindekiyle idare et veya bütçe ayırmak için zamana bırak.

Açıkladıgın için teşekkür ederim.

Bana önerebilecegin bir ürün var mı peki biraz en az 1 TB olmalı.

Açıkladıgın için teşekkür ederim.

Bana önerebilecegin bir ürün var mı peki biraz en az 1 TB olmalı.
2k altına yok 1TB M2 SSD, en ucuz mantıklı olan bence şu:

1.8k civarı markasız olanlar da var ama bence aradaki farka değmez. Daha yüksek fiyata çıkabilirsen samsung bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı