AliExpress uzun mesafeli nakliyat merkezine vardı ne anlama geliyor?

Benim kargo 7 nisandan beri bu halde bekliyor.
Benim kargo 1 günde kabul edildi.
Umarım seninki de kabul edilir.

Ptt niye bu kadar yavaş 3 gün içerisinde ürünün gelmesi gerekmiyor muydu?
4 gün oldu ürünüm hâla transfer sürecinde.

Ptt'den ürünümüz kabul edildiğine dair mesaj gelmedi ve 3-4 gündür böyle normal mi?

Ptt'den ürünümün kabul edildiğine dair mesaj gelmedi ve 3-4 gündür böyle normal mi?

Ptt'den ürünümüz kabul edildiğine dair Sms gelmedi ve 3-4 gündür böyle normal mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230501-140706_Chrome.jpg
    Screenshot_20230501-140706_Chrome.jpg
    86,9 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
25 Haziran da AliExpress'ten 2 adet sipariş verdim. Bir siparşte tek ürün diğerinde 7-8 tane toka var. Biri 17 dolar diğeri 6 doları siparişlerin. Gümrüğe takılır mı acaba bileniniz var mı?

Gümrük için standart bir uygulama yok aslında. Bazen hiç takilmayacak ürünler nadir de olsa takılabiliyor.
Sizin ürünleriniz yukarıda da dediğim gibi büyük ihtimalle sorun olmadan elinize ulaşacaktır. Adetli sipariş verirken de çok fazla adetli sipariş vermemeye dikkat edin ki ticari olarak algılanmasın.

Gümrük için standart bir uygulama yok aslında. Bazen hiç takilmayacak ürünler nadir de olsa takılabiliyor.
Sizin ürünleriniz yukarıda da dediğim gibi büyük ihtimalle sorun olmadan elinize ulaşacaktır. Adetli sipariş verirken de çok fazla adetli sipariş vermemeye dikkat edin ki ticari olarak algılanmasın.
Teşekkür ederim. Gümrüğe takıldığında da çıkan vergi tutarını ödemezsek bir sorun olmuyordur herhalde. Ürün orada kalıyor, verdiğimiz para yanıyordur diye düşünüyorum

Rica ederim. Ürün kalıyor ve alırken ödediğimiz miktar çöp oluyor.
Zaten Aliexpress, Banggood gibi yerler vergiyi peşin olarak tahsil ediyor, kapıda ödeme devri bitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı