AliExpress vergisi nasıl hesaplanır?

berat514116

Hectopat
AliExpress'ten RGB LED şerit alacaktım ve çok uygun fiyatlı bir ürün buldum(indirimli haliyle). Ürünü satın alma aşamasına geçtiğimde vergi olmadığını fark ettim. Bu ürünün vergisini kapıda vs. mı ödeyeceğim yoksa ciddi ciddi bu ürünü vergisiz mi alacağım? Bildiğim kadarıyla AliExpress artık vergiyi Online öde.

Meyle peşin olarak alıyor diye biliyorum ama içime sinmedi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. 82.17TRY |LED şerit ışıkları Bluetooth denetleyicisi esnek RGB 2835 USB dekorasyon arkadan aydınlatmalı TV lambası gece lambası ışık dize yatak odası için|LED Strips| - AliExpress

Teşekkürler
Hesap açıp adresinizi girin vergiyi öyle gösteriyor.
TRY 0.14 | LED şerit ışıkları Bluetooth denetleyicisi esnek RGB 2835 USB dekorasyon arkadan aydınlatmalı TV lambası gece lambası ışık dize yatak odası için

Bende de gözükmüyor hocam. Büyük ihtimalle kapıda ödersiniz, ben de böyle bir LED almıştım 13 TL ödemiştim ama ben AliExpress üzerinden ödedim.

Öncelikle hepinize merhaba. AliExpress'ten kolye alacağım ama vergi sorusu kafamı karıştırıyor. Aşağıda yazan miktar dışında herhangi bir vergi ödeyecek miyim? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.Ürünün linki bu

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-12-23-19-20-11-753_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    49,1 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, ödeme kısmında vergi yazısı ve tutarı varsa toplam tutardan başka hiçbir ücret ödenmez.
Bazı sitelerde ürün gelince vergiyi ödüyorsunuz. Site sonra verginin miktarını size ödüyor. Onun gibi mi yoksa direkt hiç vergi çıkmıyor mu? Yani nasıl çıkmadığını anlayamadım. Gümrük es mi geçiyor ürünü?

Aliexpress, Aras Kargo ile bu konuda anlaşmalı. Vergiyi Aliexpress ödeme kısmında kesiyor ve ürün direkt Türkiye'ye geliyor. Ardından da Aras kargo vergi işlemleriyle çok uğraşmadan ek ücret istemeden normal kargolama ile getiriyor.

Satın alırken vergiyi ödersen vergi çıkmıyor. Daha bugün teslim aldım ben ürünü. Vergi yok. Aras getiriyor hatta vergisini satın alırken ödeyince. Kafan rahat olsun.
Daha önce Aras kargo ile gelen bir ürünüm olmuştu. Bu yüzdenmiş demek. Teşekkür ederim.
Son olarak da bahsettiğim kargom diğerlerine göre çok erken gelmişti. Bu hep böyle mi artık? Aras kargo ile PTT'ye göre daha çabuk mu geliyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…