Aliexpress'den 290 TL'lik ürüne kaç TL vergi ödenir?

Prosedüre göre %20 gümrük + 18KDV ama memurun insafına ve satıcının gönderim şekline göre değişir. Ben 80$ ürün için 20 lira ödedim bir hafta önce. Ebatı büyük ürünler göze battığı için o üründen vergi ödeme ihtimalin %90 diyebilirim. Göze batan bir şey değilse çok üzerinde durmuyorlar.
Ayrıca orda 265TL yazması hiç önemli değil. Memur kendi belirlediği fiyata göre vergi hesaplıyor.

Aynen öyle memurun kafasına göre, ben 49TL lik araç telefon tutucu için 28 lira vergi ödedim. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına yazdım 1 aydan fazla oldu halen cevap yok. Nasıl hesap yaptıklarını öğrenmek için.

Attığım fotoğraftaki ürünü almak istiyorum. Sizce gümrük vergisi, kendi fiyatı vs vs bana kaça patlar? Ayrıca gümrük vergisini nereye ödeyeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 428350
Şu an değeri kendileri koyuyor vergiyi geçiriyorlar. Takipi kargo ile satellite finder aldım 52 usd yollayan 5 usd fiyat yazmış paketin kenarından açmışlar 5 usd hi çizmiş 100 usd yazıp %20 vergilendirmişler takipsiz kargolarım vardı 2 ayı gelmediler. Kısacası ali expresi unutun takipsiz kargo unutun takipi gelende ptt görevlisinin insafına kalmış. 50 cente muhtaç olduk

Yeni konular

Geri
Yukarı