AliExpress'den alışveriş yapılır mı?

Yiğitrrr

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar yüzük, kolye tarzı bir şeyler alacağım ve AliExpress'te çok fazla gördüm ama galiba gelmiyor falanmış. Nasıl alırım almak güvenli mi? Veya başka takı satan site veya yer bilen var mı?

Şahsen ben almazdım çünkü bir kolye aldığınız farz edelim. Bu aldığınız kolye 30 TL birde bunun yurtdışı olduğu için vergisi var -gümrük vergisi diye geçiyor- vergisi de ürün miktarının 2 katı kadar.Buradaki Hepsiburada Trendyol vs. Firmalar daha mantıklı oluyor şahsen.

Şahsen ben almazdım çünkü bir kolye aldığınız farz edelim. Bu aldığınız kolye 30 TL bir de bunun yurt dışı olduğu için vergisi var -gümrük vergisi diye geçiyor- vergisi de ürün miktarının 2 katı kadar. Buradaki Hepsiburada Trendyol vs. firmalar daha mantıklı oluyor şahsen.

Gümrük vergisini ekleyince almanın saçma olduğuna katılıyorum ama Trendyol vb. markalarda AliExpress'teki gibi ürün çeşitliliği yok. Türkiye'de popüler olmayan bir şeyler arıyorsa bulması zor olabilir.

Şahsen ben almazdım çünkü bir kolye aldığınız farz edelim. Bu aldığınız kolye 30 TL bir de bunun yurt dışı olduğu için vergisi var -gümrük vergisi diye geçiyor- vergisi de ürün miktarının 2 katı kadar. Buradaki Hepsiburada Trendyol vs. firmalar daha mantıklı oluyor şahsen.

Dostum bazıları küçük kutulu ürünlerde vergi olmuyor falan demişti ne kadar doğrudur.

Dostum bazıları küçük kutulu ürünlerde vergi olmuyor falan demişti ne kadar doğrudur.
Geçen sene normal 2 bilezik almıştım 15 dolara. 42 tl gümrük vergisi ödedim. Şimdi zamlanmıştır ama küçük şeylere de veriliyor diye biliyorum.

AliExpress üzerinden almak istediğim birkaç yüzük vardı fakat kargo ücreti yüzüğün fiyatının iki katı üstelik bir de gümrük vergisi geliyor benim istediğim 4 yüzük ortalama 350TL'ye geliyordu. Eğer bulabilirseniz Trendyol, N11, Hepsiburada gibi yerlerden almak daha ucuza gelir ama benim istediğim tarzda oralardan bulamadım, ürün çeşitliliği AliExpress'e göre yok denecek kadar az.

AliExpress üzerinden almak istediğim birkaç yüzük vardı fakat kargo ücreti yüzüğün fiyatının iki katı üstelik bir de gümrük vergisi geliyor benim istediğim 4 yüzük ortalama 350TL'ye geliyordu. Eğer bulabilirseniz Trendyol, N11, Hepsiburada gibi yerlerden almak daha ucuza gelir ama benim istediğim tarzda oralardan bulamadım, ürün çeşitliliği AliExpress'e göre yok denecek kadar az.

Evet yahu =(

Geri
Yukarı