Aliexpress'e iade nasıl yapılır ?

medal55

Kilopat
Daha fazla  
Selam millet. 26 Eylül'de Motospeed CK104 Mekanik Klavye siparişi verdim. 25 Ekim günü, yani yaklaşık 12 saat önce elime ulaştı. Ürün gayet güzel çalışıyor, bozuk değil. Lakin ben yurtta kalıyorum ve beklediğimde çok çok sesli çıktı dolayısıyla istediğim gibi kullanamıyorum. Bu durum canımı sıktı ve ben de iade etmeye karar verdim. Böyle bir şey mümkün mü ? Dediğim gibi henüz 12 saat önce teslim aldım ürünü. Eğer bu mümkün değilse n11 gibi yerlerde satmayı düşünüyorum. Ama önceliğim iade şu anlık. Yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar.

İade politikasında "ürün tanımlandığından farklı ise iadeler kabul edilir" yazıyor. Ürünün tanımından farksız bir şey yok. Sessiz diye belirtilmediği için mekanik klavye yazısına göre sesli olmasını iade sebebi olarak kabul etmezler. Herhangi bir bozulma olursa "open dispute" seçeneği ile iade talebi yapabilirsin. İade yerine burada aynı fiyata satabilirsin aslında. Daha az uğraşacağını düşünüyorum.

İade politikasında "ürün tanımlandığından farklı ise iadeler kabul edilir" yazıyor. Ürünün tanımından farksız bir şey yok. Sessiz diye belirtilmediği için mekanik klavye yazısına göre sesli olmasını iade sebebi olarak kabul etmezler. Herhangi bir bozulma olursa "open dispute" seçeneği ile iade talebi yapabilirsin. İade yerine burada aynı fiyata satabilirsin aslında. Daha az uğraşacağını düşünüyorum.

İadeyi kabul ettiler lakin bu sefer de ben iade etmek istemiyorum :'/ Live Chat'ten yardım aldım eğer ürünü göndermezseniz 10 gün içinde iade işlemi otomatik olarak düşer dediler.

Sadece iade işlemi düşüyor. Tekrardan yapılıyor mu, bilmiyorum ancak iade etmekten vazgeçmişsin senin için bir problem teşkil etmiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı