Çözüldü AliExpress'te birçok ürünün bölgemize gonderilememe nedeni nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burak Karabal

Centipat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 senedir AliExpress kullanıyorum. 2024 yılının başlarından itibaren bazı ürünlerde ülkeye gönderilememe durumu mevcut olmaya başladı. Zamanla çoğu üründe bulunmaya başladı. Neden ülkemize gönderilemiyor? Bilen var mı?

Çözüm
Eskiden kargo ücretleri özellikle yerel dağıtımda PTT noktasında oldukça düşüktü, damat bakanın getirdiği vergilendirme, gümrüğün olur olmadık ürünlere anormal vergi çıkartması, ürünün gümrükten geçirilmemesi, ürüne gümrükte kontrol sırasında zarar veriyor olmaları (bangood'dan kasa aldım, hızlı gelmesi için aramex ile ilave kargo ücreti ödedim ve gümrük kontrolünde düşürdüler) ve bazı ürünlerin adrese dahi teslim edilmiyor olması gibi pek çok sebepten ötürü satıcılar artık bize ürün göndermiyor. Eskiden 1 tane SATA kablosu alırdın 20 kuruşluk ürün bile kapına gelirdi.
Eskiden kargo ücretleri özellikle yerel dağıtımda PTT noktasında oldukça düşüktü, damat bakanın getirdiği vergilendirme, gümrüğün olur olmadık ürünlere anormal vergi çıkartması, ürünün gümrükten geçirilmemesi, ürüne gümrükte kontrol sırasında zarar veriyor olmaları (bangood'dan kasa aldım, hızlı gelmesi için aramex ile ilave kargo ücreti ödedim ve gümrük kontrolünde düşürdüler) ve bazı ürünlerin adrese dahi teslim edilmiyor olması gibi pek çok sebepten ötürü satıcılar artık bize ürün göndermiyor. Eskiden 1 tane SATA kablosu alırdın 20 kuruşluk ürün bile kapına gelirdi.

Çözüm
Aynı durumu ben de yaşadım alternatif sitelere bakmıştım Mechkeys.com diye bir siteden aldım.

Bilgilendirmeler için teşekkürler alternatif site önerileriniz var mı aliexpress gibi uygun ürün bulabileceğimiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı