Aliexpress'ten 2.el Xeon X3450-X3440 sistem toplama

Azim

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Aliexpress'ten bir süre kullanmak için sistem toplamak istiyorum, diğer bir değişle fazla para harcamadan bir şeyler almak istiyorum. Aklımda birkaç soru var; parçalar uygun mu yada ne gibi sorunlarla karşılaşırım gibi. Genel olarak parçaları belirledim ve aklımda birkaç seçenek var.
Öncelikle aklımdaki sistem şu:
  • Gigabyte GA-H55M-D2H (anakart)
  • İntel Xeon X3450 (işlemci)
Bu parçalar uyumlu mu, anakarta O.C yapılır mı (sanırım yapılıyor, internette yabancı kaynaklar gördüm), anakartın sayfasında desteklenen işlemciler kısmında X3440 yazmıyor ama X3450 yazıyor; x3440 kullanmayı tercih ederim, acaba kullanabilir miyim ? Desteklenen işlemciler listesi : https://www.gigabyte.com/Ajax/SupportFunction/Getcpulist?Type=Product&Value=3465

Yoksa şu sistemi mi tercih etmeliyim:
  • Gigabyte GA-H55M-UD2H (anakart)
  • İntel Xeon X3440 (işlemci)
Böyle bir sistem toplarsam ne gibi sorunlar yaşarım, ilk sistem toplamam değil ama nedense pek güvenemiyorum açıkcası. Sistemde server işlemcisi kullanmanın bir sıkıntısı olur mu? Güç kaynağı, RAM, vs. hariç sadece Anakart+İşlemci için 1000 TL bütçem var, daha iyi bir tavsiyesi olan varsa tavsiyelere açığım. Eklemek istediğiniz bir şey varsa çekinmeyin.

Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı