Aliexpress'ten 6 aydır gelmeyen ürün

wOBUNAGA

Kilopat
Daha fazla  
Aliexpress'den mouse Bungee almıştım ve yaklaşık 6 aydır elime ulaşmadı. İlk siparişte gelmediği için yenisini yollayalım dediler ben de tamam dedim hala elime ulaşmadı. Aliexpress'de satıcıyla iletişime geçtiğim zaman kargonuz çok yavaş geliyor diye geçistiriyor.
Ne yapmam lazım tavsiyeye ihtiyacım var.
Teşekkürler.

Screenshot_2019-08-11-10-06-38-950_com.alibaba.aliexpresshd.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım bu AliExpress'in hatası değil senin hatan. 2 ay geçtikten sonra parayı direkt olarak alabiliyorsun. Madem yavaş gönderiyorlar, uğraştırıyorlar sen de başka satıcıdan alsaydın. Kargoyu göndermemiştir bile. Tehdit et paranı geri al.

Bir vaka daha işte.
2 Ay geçtikten sonra paranı alabiliyorsun.
Muhtemelen kargolamamıştır ve seni bekletiyordur ha öyle ha böyle diye.

Sistem biraz değişti galiba. Süre olayı eskisi gibi değilmiş sanırım. Tam bilmiyorum. Yani 60 gün geçince eskiden olduğu gibi tamamen geçersiz olmuyor olabilir. Bilen var mı bu konuyu?

Bir de takipli kargo seçmeye çalışmak önemli. Takipsizlerin de duruma göre gelmeme huyu olabiliyor. Takipli de hem takip edilebilir oluyor hem gelmediğini kanıtlayabiliyorsunuz. Kaybolsa bile nerede kalmış görülebilir.

Artık her şeye vergi alındığı için kargo gelmeme durumu olmaz diye düşünüyordum. Burada sorun kimde tam bilmiyorum ama en azından Türkiye içinde kaybolma derdi eskisi kadar olmamalı. Sonuçta getirince belli bir vergi ödeniyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
@Batina 60 gün dolduğu gibi iade talebi açabiliyorsun. Ve satıcı paket için yolda derse bile Aliexpress devreye girip koşulsuz şartsız iade ediyor. İade sistemi inanılmaz kolay.
Kaç tane SSD aldım, hem parasını aldım hem kendisini kullanıyorum şuan :D

@Batina 60 gün dolduğu gibi iade talebi açabiliyorsun. Ve satıcı paket için yolda derse bile Aliexpress devreye girip koşulsuz şartsız iade ediyor. İade sistemi inanılmaz kolay.
Kaç tane SSD aldım, hem parasını aldım hem kendisini kullanıyorum şuan :D

Evet. Alinin iade sistemi için iyi diyenler var. Ancak bunu suistimal etmeniz hiç hoş değil. Bu sefer Türkiyedeki alıcılara daha kötü gözle bakacaklardır. Bir ara Amazon için bunu yapanlar olmuştu artık bazı ürünleri hiç yollamıyorlar. Hepsini geçtim insan da kendisini kötü hissetmeli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı