Aliexpress'ten alınan işlemciler gümrüğe takıldı

Hybrid Theory

Megapat
Makaleler
5
Yer
İzmir
Herkese iyi sosyaller. Birkaç hafta önce Aliexpress'ten sipariş etmiş olduğum Phenom II X4 945 ve Core2 Quad Q9500 işlemcilerim başakşehir'de gümrüğe takıldı. Kargo takibine baktığımda Türkiye'ye girdikten sonra "cleared through the customs", "arrival to Office of exchange", "returned from customs" ve ardından "cancelled" yazdığını görüyorum. Bu durumda işlemcilerimi alabilmem için nasıl bir yol izlemeliyim? Gerçekten çok karın ağrısı bir durum.

Gerçekten çok sıkıntılı olaylar, geçmiş olsun.
Teşekkürler. Sadece giden parama üzülüyorum. 3 kuruş biriktirip bir şeyler almak istiyorum, onda da ya böyle bir engele takılıyorum. TR içinden alayım diyorum adam daha ne sattığını bilmiyor, nasıl olsa kendi malı öve öve bitiremiyor :/. Dediğim gibi sadece giden parama üzülüyorum.

Öncellikle geçmiş olsun. Aliexpress tavsiye etmem daha önceden babam kol saati sipariş etmişti gelmedi olan paraya oldu.
Teşekkürler. Olay aslında şöyle; ben aynı satıcıdan 1 yıl önce Core2 Quad Q9400 sipariş ettim, 2. haftamda elimdeydi ürün. Hem de hiç sıkıntısız taktım kullandım. Yani, buna anlam veremiyorum sadece.
(16.11.2020/Pazartesi)

Herkese iyi sosyaller. İşlemcilerimi bugün itibari ile almış bulunmaktayım. Birkaç gün önce İstanbul'daki kuzenimden rica ederek bahsedilen yerdeki PTT şubesine gidip işlemi yapmasını istedim, kendisi de beni kırmayıp yaptı. Kuzenime ürünün Aydın'da olduğunu ve vermiş oldukları takip numarasından almam gerektiğini belirtmişler. Sonrasında da birkaç saat önce gidip işlemcileri aldım. 17.50 TL gümrük ücreti ödedim.

Şu anlık Phenom II X4 945'i taktım ve kullanmaktayım ama henüz oyunlarda test etmedim. Bu arada eski O.C. ayarlarımı geri yaptım. Birazdan da Core2 Quad Q9500'ı takıp deneyeceğim. Yardımcı olan herkese teşekkürler. Sorularınız varsa seve seve cevaplarım.

Ayrıca AliExpress'in size verdiği kargo takip numarasını 17TRACK üzerinden takip etmenizi tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• x4 945.jpg
    x4 945.jpg
    51,7 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:

Geri
Yukarı