AliExpress'ten alınan SSD'ye hangi testler yapılabilir?

ChaosBoost

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
8TB güya. Cidden inanmadım.
Evet geldi. 8TB (?) SSD 400TL imiş. 2 haftada geldi buraya liman kenti benim bulunduğum yer. Neyse.

Bu SSD'ye nasıl testler yapabilirim? 58 GB dosya attım içine su an problem olmadı. Başka neler yapılır? Program var mı?
SSD dediğim USB'den takılıyor bu arada :) yani HDD kutusu içinde SSD gibi düşünün.
Disk yönetimi 8TB gözüküyor.

CrystalDisk Info.
Bu programda gözükmüyor. @neqetria
Oyun dosyaları atacağım zaten. @ibrahim gecn zaten öyle düşünüyorum.
HDD sentinel denerim akşama doğru.

Hard Disk Sentinel ile birlikte bad sektör taraması yapıp içinde ki kontrolcü ve nand yonga bilgisine bakabilirsiniz.
Bad sector için kayıt istiyor.
IMG_20221231_162923.jpg

HD Tune 2199GB olarak gözüküyor.

Son düzenleme:
Bu programda gözükmüyor. @neqetria
Oyun dosyaları atacağım zaten. @ibrahim gecn zaten öyle düşünüyorum.
HDD sentinel denerim akşama doğru.

Bad sector için kayıt istiyor.Eki Görüntüle 1619135
HD Tune 2199GB olarak gözüküyor.
Zamanında HD Tune ile kendi ürünümün bad sektör taramasını gerçekleştirmiştim. Programları karıştırmışım benim hatam, kusura bakmayın. En azından bilgi kısmından en alt kısımdan nand yongaları ve kontrolcü bilgisine bakın isterseniz.

Zamanında HD Tune ile kendi ürünümün bad sektör taramasını gerçekleştirmiştim. Programları karıştırmışım benim hatam, kusura bakmayın. En azından bilgi kısmından en alt kısımdan nand yongaları ve kontrolcü bilgisine bakın isterseniz.
Gözükmüyor hocam N/A.
Neyse indirme yaptım 160GB veri yazdırdım hala çalışıyor şaşırtıcı ben 60GB falan diye düşündüm. 50 gün sürem var testler yapacağım bu sürede.

Denedim dostlar foyası çıktı. Öncelikle SSD 8TB kontrolcü yerleştirilmiş, bu kontrolcü sayesinde içinde yaklaşık 64GB belleğe istediğin kadar veri yazabilirsin. Ancak! Bir kere elektrik kesildiğinde içinde 150GB dosya olsa bile onu inmemiş sayarak 18MB 20MB gibi değerlere küçülüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı