Aliexpress'ten alınan ürün PTT kargoyu nereye getirir?

Takipsiz kargo ise aparman veya evinin kapısının önüne bırakır gider. Ama sorun yapma ürün sana ulaşmazsa dispute açıp para iadesi alabilirsin. Ben çok alışveriş yaptım Aliexpress'ten .
@westbrom Takipli kargo nasıl isteyebilirim kaç dolar fark alırlar ?

Antilon cevaplamış :D teşekkürler kargo durumu derken kulak içi kulaklık sipariş edeceğim

Antilon cevaplamış :D teşekkürler kargo durumu derken kulak içi kulaklık sipariş edeceğim
Ürün elime ulaşsın da 1 -2 dolar önemli değil :D

Tek Kargo seçeneği var bu takipli mi takipsiz mi ?

Tek Kargo seçeneği var bu takipli mi takipsiz mi ?

Konu Kilit Bir arkadaşım Adresin sonuna insafli Kargocu amcalarim ablalarim kapima kadar getirip zile basarsaniz Allah sizden razi olsun yazmış Kargocu kapıya kadar gelip zile basmış mesajını aldım Allah sendende razı olsun demiş :D

Dosya Ekleri

• dsa.png
    dsa.png
    13,2 KB · Görüntüleme: 814
Takip numarasını PTT'nin sitesinden sorgulatırsanız kargonuz ile ilgili olan her şeyi görebilirsiniz. Hangi şubeye geldiği, dağıtıma çıkıp çıkmadığı gibi bilgilere kolaylıkla ulaşmak mümkün.

Ayrıca sizi evde bulamazlarsa bir adet kağıt da bırakılıyor.

Takip numarasını PTT'nin sitesinden sorgulatırsanız kargonuz ile ilgili olan her şeyi görebilirsiniz. Hangi şubeye geldiği, dağıtıma çıkıp çıkmadığı gibi bilgilere kolaylıkla ulaşmak mümkün.

Ayrıca sizi evde bulamazlarsa bir adet kağıt da bırakılıyor.
sen varya muhteşemsin kafamdaki tüm soruları cevapladın teşekkürler

Arkadaşlar selam

Aliexpress den sipariş verildiğinde, havayollarına kadar olan kısımı takip ettiklerini belirtiyorlar. Aliexpress türkiyedeki kargoyu takip etme imkanı yok. .Türkiyeye geldiğinde tamamen Ptt kargo çalışanına kalmış. Daha önceki verdiğim siparişlerin hepsi elime geçti
bir sıkıntı yaşamadım. Biraz sabırlı olun. Paylaşmak istedim sizlerle.

Aliexpress'ten bir şey aldığımda PTT apartmanın kapısına mı bırakıp gider yoksa olduğum daireye gelip zile basıp bana mı verir?
Eskiden sadece takipli kargoları elden teslin ediyorlardı. Benim takipsiz kargoların %50-60'ı evin kapısına bırakılıyordu, kuryenin keyfine kalmış. Ama artık vergi ücretini alabilmek için tüm siparişleri elden teslim ediyorlar.

Geri
Yukarı