Çözüldü Aliexpress'ten alınan ürünler için ödenen vergi miktarı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rand

Centipat
Merhaba,

Aliexpress üzerinden alışveriş yapmak istiyorum. Aynı satıcıdan 3 farklı ürün alacağım. Ürünler aynı pakete koyulup gönderilseler dahi her biri için ayrı vergi mi yoksa paket tutarı üzerinden hepsi için tek vergi mi ödeyeceğim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aliexpress'i sürekli kullanıyorum. Paketim geçen hafta yeni geldi. Apple Watch saat kayışları için fatura bedeli ve ödediğim gümrük vergilerini aşağıda görebilirsin. Hemen hemen her satıcı iletişime geçtiğinizde ve gümrük vergilerinin yüksek olduğunu söylediğinizde fatura bedelini indiriyorlar. Hepsini tek pakette istiyorum dediğin zaman da genelde sıkıntı çıkartmazlar. (Ben bugüne kadar yaşamadım) Son alışverişimde ödediğim fatura bedeli 57 USD olmasına rağmen, satıcı ile kurduğum iletişim sayesinde 13,88 USD fatura kesti ve toplam 32 parça, 0,481 gr. ağırlığında ki paket için 25,21 TL gümrük vergisi ödedim. Tabii ki ürünün elektronik olması ya da olmaması gibi çeşitli kriterler gümrük vergisini etkileyebilir. PTT'ye ürün tesliminde elden nakit olarak ödüyorsun ve paketini teslim alıyorsun.

Saygılarımla.

1.jpeg
2.jpeg
Aliexpress'i sürekli kullanıyorum. Paketim geçen hafta yeni geldi. Apple Watch saat kayışları için fatura bedeli ve ödediğim gümrük vergilerini aşağıda görebilirsin. Hemen hemen her satıcı iletişime geçtiğinizde ve gümrük vergilerinin yüksek olduğunu söylediğinizde fatura bedelini indiriyorlar. Hepsini tek pakette istiyorum dediğin zaman da genelde sıkıntı çıkartmazlar. (Ben bugüne kadar yaşamadım) Son alışverişimde ödediğim fatura bedeli 57 USD olmasına rağmen, satıcı ile kurduğum iletişim sayesinde 13,88 USD fatura kesti ve toplam 32 parça, 0,481 gr. ağırlığında ki paket için 25,21 TL gümrük vergisi ödedim. Tabii ki ürünün elektronik olması ya da olmaması gibi çeşitli kriterler gümrük vergisini etkileyebilir. PTT'ye ürün tesliminde elden nakit olarak ödüyorsun ve paketini teslim alıyorsun.

Saygılarımla.

1.jpeg
2.jpeg

Çözüm
Aliexpress sitesini sürekli kullanıyorum. Geçen hafta yeni paketim geldi. Aşağıda Apple Watch saat kayışları için fatura bedeli ve ödediğim gümrük vergilerini görebilirsin. Hemen hemen her satıcı iletişime geçtiğinizde ve Türkiye de ki gümrük vergilerinin çok olduğunu belirttiğinizde fatura bedelini olabildiğince indiriyorlar. Ayrıca hepsini tek pakette istiyorum dediğin zaman da sıkıntı çıkartmazlar. (Ben bugüne kadar yaşamadım) Benim son alışverişimde toplam ödediğim bedel 57 USD olmasına rağmen, satıcı ile kurduğum iletişim sayesinde 13,88 USD tutarında fatura kesti ve toplam 32 parça, 0,481 gr. ağırlığında ki paket için 25,21 TL gümrük vergisi ödedim. Tabii ki ürünün elektronik olması ya da olmaması (ağırlığı, paketin boyutları, vs.) çeşitli kriterler gümrük vergisini etkileyebilir. PTT'ye ürün tesliminde elden nakit olarak ödüyorsun ve paketini teslim alıyorsun.

Saygılarımla.

Eki Görüntüle 489838Eki Görüntüle 489839
yani çok saçma bence bu kadar vergi almaları üründen fazla vergi ödüyorsun hemde bu kadar bekleyip ben bu yüzden ali expressden alışveriş yapmayı kestim
Merhaba,

Aliexpress üzerinden alışveriş yapmak istiyorum. Aynı satıcıdan 3 farklı ürün alacağım. Ürünler aynı pakete koyulup gönderilseler dahi her biri için ayrı vergi mi yoksa paket tutarı üzerinden hepsi için tek vergi mi ödeyeceğim?
Kardeşim benim önerim hiç yapma aliexpressten hem o kadar bekliyorsun hemde üstüne enai gibi o kadar vergi ödüyorsun. Tr'den en ucuzunu bul ne arıyorsan sana tavsiyem budur :)

yani çok saçma bence bu kadar vergi almaları üründen fazla vergi ödüyorsun hemde bu kadar bekleyip ben bu yüzden ali expressden alışveriş yapmayı kestim
Maalesef Türkiye şartları. Ancak emin ol, burada orijinal olanı 329 TL iken ben tanesine 10 TL gibi bir bedel ödedim ve orijinal üründen ayırt edemezsin. Anlayacağın gene de değiyor aldığına.

3.jpeg
4.jpeg
5.jpeg
6.jpeg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı