Aliexpress'ten Alışveriş Nasıl Yapılır?

Dragneel.99

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Dünya
Daha fazla  
Herkese merhaba. Aliexpress'den VR Box sanal gerçeklik gözlüğü almak istiyorum fakat oradan daha önce hiç alışveriş yapmadım ve yapan bir tanıdığım da yok. Aklımda bazı soru işaretleri var ve bu sorularımı araştırdığım halde bulamadım, bende en son buraya konu açmaya karar verdim.
Aliexpress kargoda eve gelen kargocular Türk mü? :D Ürün alırken ev adresini İngilizce olarak mı yazacağız? Yani mahalle filan derken bunu inglizce mi yazacağız? Ben Jandarma Mektebi Sokağı'nda oturuyorum, bunu Jandarma Mektebi Street olarak mı yazmalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk kargo şirketleri tarafından dağıtım yapılıyor. Adresinizi Türkçe yazacaksınız, Türkçe karakter kullanmayın gerekiyorsa. Aliexpress'ten gelen kargo genelde kapının önüne bırakılır, zile basmadan çekip giderler. Veya posta kutusuna bırakıp giderler. Araştırmalarım ve şahsi tecrübem budur. Bahçenin dışındaki posta kutusuna tıkıştırıp gitmişlerdi. Öncesinde aradılar "Kargonuz var adresiniz tam olarak neresi?" diye. Tarif ettim, evde değilim komşuya bırakın dedim. Sonuç: "Posta kutusu". :)

Her kargo firması bir değil. Denizli şehrine Ptt Kargo aracılığı ile geliyor. Logitech G710+ almıştım. Aradım Ptt Kargoyu ve evde olmadığımı komşuma bırakmalarını söyledim. Akşam eve gittiğim kargoyu komşum teslim almıştı. Bir sorun yaşamadım.

Türk kargo şirketleri tarafından dağıtım yapılıyor. Adresinizi Türkçe yazacaksınız, Türkçe karakter kullanmayın gerekiyorsa. Aliexpress'ten gelen kargo genelde kapının önüne bırakılır, zile basmadan çekip giderler. Veya posta kutusuna bırakıp giderler. Araştırmalarım ve şahsi tecrübem budur. Bahçenin dışındaki posta kutusuna tıkıştırıp gitmişlerdi. Öncesinde aradılar "Kargonuz var adresiniz tam olarak neresi?" diye. Tarif ettim, evde değilim komşuya bırakın dedim. Sonuç: "Posta kutusu". :)
Bunların bir doktora görünmesi lazım :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı