AliExpress'ten alışveriş nasıl yapılır?

ardaozkahraman

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben kuş kafesi alım satımı yapıyorum. Bazı arkadaşlarım bana AliExpress'ten alırsam daha da kar ediceğimi söyledi. Ben AliExpress'ten daha önce hiç alışveriş yapmadım. Bu işin kargo ücretleri nelerdir, kargoyu gümrükten mi alıyoruz gibi şeyleri anlatır mısınız?

Kargoyu evinize getiriyorlar. Gümrük ücreti bana şu ana kadar aldığım her üründe 15-30 TL geldi. En son ürünümü geçen yıl sipariş ettim. PTT sıkıntı çıkartabiliyor, evinize gelmesini beklemeden PTT şubesine gelince almanızı öneririm. Kargo ücretini sipariş ederken sepete ekliyor ayrı ayrı ödemiyorsunuz. Gümrük ücretini paket gelince ödüyorsunuz.

Kargo ücreti alırken varsa ödersiniz. Ürünü alırken yazıyor zaten kargo ücretsiz ya da ücretli diye. Ücretli ise ne kadar olduğu yazıyor. Vergi zaten 16 TL den başlıyor bundan ucuzu mümkün değil. Kargoyu gümrükten almıyorsun PTT eve getiriyor. Vergiyi de kapıda ödersin. Ekstradan ne kadar vergi çıktığını da PTT üzerinden sorgulayabiliyorsun. Yalnız tahmin edeceğin üzere gelmesi uzun sürüyor ona göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı