AliExpress'ten dolandırılma şüphesi

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
AliExpress'ten bisiklet için fullface kask siparişi verdim. Benimle beraber 69 kişi sipariş vermiş. Satıcı 6. günde kargoya verdi Çin'den buraya gelecek tahmini teslimat 21 Nisan yazıyordu. Kargo takip ekranında ise 7-17 Mayıs yazıyor. Üstüne 7 gündür kargo takip kullanılamıyor yazısını görüyorum. Ek olarak satıcı bütün ilanlarını kaldırmış sattığı şeyleri ama hesabı açık? 120TL vermiştim. Şimdi ne yapmam gerek kargo gelir mi boşuna mı şüphe ediyorum? Yoksa şimdi daha gelmeden bir yerle iletişime geçip Türkiye'den teslim almadan paramı geri mi almalıyım?

Kargolar şu an çok sıkıntılı. Çin'de çoğu gümrük ve geçit noktaları kapatıldı hastalıktan ötürü. Bizim siparişler de 1 hafta iken 3 haftalara çıktı.

Belki bu sebepten ötürü belirsiz tarih verilmiş olabilir. Satıcı yorumları iyiyse endişe etmenize gerek yok diye düşünüyorum.

Kargolar şu an çok sıkıntılı. Çin'de çoğu gümrük ve geçit noktaları kapatıldı hastalıktan ötürü. Bizim siparişler de 1 hafta iken 3 haftalara çıktı.

Belki bu sebepten ötürü belirsiz tarih verilmiş olabilir. Satıcı yorumları iyiyse endişe etmenize gerek yok diye düşünüyorum.
Satıcı hakkında yorum Olumlu geri dönüş %33 oranında ek olarak sattığı tüm ürünleri sildi. Eğer kargo gelmezse veya geldiğinde başka birşey çıkarsa işim zormu ? Veya kask yollamak kargoya vermek yerine verdim diye gösterip vermeme hakkı yok değilmi

@BlackCaT Direkt iade imkanınız varsa kullanın hakkınızı. Satıcının ürünleri listeden kaldırdığını ve bu durumdan şüphelendiğinizi söyleyin. Mutlaka size yardımcı olacaklardır.

Geri
Yukarı