AliExpress'ten Ekran Kartı Alınır mı?

UmuTR58

Hectopat
AliExpress üzerinden ekran kartı almak ne kadar doğru ?
Yani ben fiyatlara baktım bazı ekran kartları 250 adet bile satın alınmış. Aralarında Türk olanlar bile var. Şöyle bir söylenti var:
-AliExpress'te olan ekran kartları sahte ve orijinali kadar performans vermez, diyorlar.
Bu konuda sizlere danışmak istedim. Ben bu ürünü almayı planlıyorum:

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük miktarlı ve önemli parçalar için riske girmene değmez. Hem sağlamlık hem de kalite açısından sonradan üzülme en mantıklısı ya Amazon ya da Türkiye'deki siteleri tercih et. Ayrıca kargo da sorun yaşama ihtimalini de hesaba kat.

AliExpress üzerinden ekran kartı almak ne kadar doğru ?
Yani ben fiyatlara baktım bazı ekran kartları 250 adet bile satın alınmış. Aralarında Türk olanlar bile var. Şöyle bir söylenti var:
-AliExpress'te olan ekran kartları sahte ve orijinali kadar performans vermez, diyorlar.
Bu konuda sizlere danışmak istedim. Ben bu ürünü almayı planlıyorum:

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
gpu su aynıdır bende gtx 750 alacağım

OEM parçada sıkıntı çıktığı taktirde uğraşırsınız. Karar sizin lakin bence indirimleri bekleyip almak mantıklı.

Alınmaz, her şeyin çakmasının üretildiği yerden ekran kartı gibi önemli parça alınmaz maalesef.
Çinliler kadar alıcının iyiliğini düşünen millet görmedim ben. Çakma ise belli oluyor zaten. Ana konuya gelirsek almak mantıklı olmaz çünkü gümrük vergisi ödeme şansın var ki ödersen hemen hemen aynı yere geliyor ve 1 ay beklemiş oluyorsun.

Çinliler kadar alıcının iyiliğini düşünen millet görmedim ben. Çakma ise belli oluyor zaten. Ana konuya gelirsek almak mantıklı olmaz çünkü gümrük vergisi ödeme şansın var ki ödersen hemen hemen aynı yere geliyor ve 1 ay beklemiş oluyorsun.
Dünyada kaç milletten alışveriş yaptın da bu kadar net konuşuyorsun?

Hocam bir bakıma öyle ama global garantileri olmuyor bir, fiyatları hemen hemen aynı iki. Yani almak için bir albenisi yok çin markalı ekran kartlarının.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı