Aliexpress'ten ekran kartı alsam gümrüğe takılır mı?

Vegapunk

Kilopat
Yer
Yatak
Daha fazla  
Meslek
Kaldırım Mühendisi
Merhabalar.

Aliexpress'den 400, 500 veya 600 TL fiyatında, ekran kartı vb. ürünler aldığımız da gümrüğe takılır mı?

Şimdiden teşekkürler.

Forumda alan arkadaşlar var sadece gümrük parasını ödediklerini söylediler. Ek olarak, YouTube'da donanım videoları çeken kanallarda sipariş ediyorlar.

Her şey gümrüğe takılıyor zaten artık. 10 liraya plastik top bile alsanız en az 11 lira vergi çıkıyor.
11.11 indirimlerinde 15 liraya Proto Shield ve 3 liraya mikrofon almıştım hocam, ikisine de 11.36 kuruş vergi gelmişti. :)
Tabii 600 liralık alışveriş yapacak biri bu riski göze alabilir mi, bilemiyorum.

Vergi koyduklarını biliyorum. Sadece o fiyatlarda satın alıp, ürünü teslim etmeyip gelin yerimizden alacaksınız, bize ürünün fiyatını ispat edin gibi zırvalıklar yaptırırlar mı diye soruyorum. :)

Vergi koyduklarını biliyorum. Sadece o fiyatlarda satın alıp, ürünü teslim etmeyip gelin yerimizden alacaksınız, bize ürünün fiyatını ispat edin gibi zırvalıklar yaptırırlar mı diye soruyorum. :)

Onun dışında bazı ekran kartları sahte oluyor, yani sahte dediğim 750 Ti alıyorsunuz 750 Ti olarak gözüküyor ama GTS450 mesela.

Son düzenleme:
Onun dışında bazı ekran kartları sahte oluyor, yani sahte dedğim 750 Ti alıyorsunuz 750 Ti olarak gözüküyor ama GTS450 mesela.
Evet haklısınız, youtube'da o tür videolar var. bu yüzden dikkat edip çok yorum alan satıcılardan seçmeye çalışıyorum. Aklıma takıldığı için bu soruyu sordum. :)

Geçtiğimiz yıl 2 adet bilgisayar bileşeni siparişi verdim gümrüğe takılmadı fakat çok fahiş fiyatlarda vergi çıktı. Türkiye de ki fiyatlarına yaklaştığı için geri gönderdim ürünleri Türkiye den kutulu garantili ürün aldım üstüne cüzi miktarda ekleme yapıp. Gümrüğe takılmasa bile aldığın ürün vergiden dolayı fiyatı ülkemizde ki fiyatına yaklaşacaktır. Vergi konusunda da Banggood sitesinin vergi sigortası adı altında bir uygulaması var onu da araştırabilirsin. Bir de şöyle bir konu var ki Çin den aldığın ekran kartları @Michael/Scofield nın dediği gibi sahte olabilir. Bunu da göz önünde bulundur.

Edit: Gümrükte ürünün fiyatını belirleyemezler ise memurlar senden kredi kartı ekstre bilgileri gibi şeyler istebilirler. Bu duruma düşüpte ürünü geri gönderilen kişiler de olmuş.

Geçtiğimiz yıl 2 adet bilgisayar bileşeni siparişi verdim gümrüğe takılmadı fakat çok fahiş fiyatlarda vergi çıktı. Türkiye de ki fiyatlarına yaklaştığı için geri gönderdim ürünleri Türkiye den kutulu garantili ürün aldım üstüne cüzi miktarda ekleme yapıp. Gümrüğe takılmasa bile aldığın ürün vergiden dolayı fiyatı ülkemizde ki fiyatına yaklaşacaktır. Vergi konusunda da Banggood sitesinin vergi sigortası adı altında bir uygulaması var onu da araştırabilirsin. Bir de şöyle bir konu var ki Çin den aldığın ekran kartları @Michael/Scofield nın dediği gibi sahte olabilir. Bunu da göz önünde bulundur.
Yardımcı olduğunuz için herkese çok teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı