AliExpress'ten Goldenfir SSD alınır mı?

colhester

Hectopat
Daha fazla  
Birkaç gün önce açtıgım postta SSD almamı tavsiye ettiler ben de en uygun olan SSD'lere bakıyordum.
Aklımda bu SSD var fakat yurt dışından getırmek ne kadar akılıca ve bu marka iyi mi onu ögrenmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Markanın ney olduğu belli değil ve Çin'den her ürüne güven olmuyor.
15-20 lira daha fazla verip Türkiye'den bilindik modellere yönelin.

Alınır niye alınmasın. O gösterdiğin marka aliexpress'de en çok alınan SSD ve 3.500 kişi tarafından alınmış ve oylanmış. 5 üzerinden 5 almış. E bukadar insan bunu aldığına memnunsa sende aldığında memnun kalırsın. Daha uygun fiyata yüksek kapasiteli SSD almış olursun ama tabiki uygun fiyat olduğu için diğer pahalı olan SSD lerden hız olarak daha yavaş kalacaktır. Diğer bi tarafdan bakıncada 7200 RPM li bir HDD'den de çok çok hızlı olacaktır.

alttaki video incelemesinde kullanılan chipleri falan görebilirsiniz. ben 240 gblık sipariş ettim elime ulaşınca inceleme yazarım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

alttaki video incelemesinde kullanılan chipleri falan görebilirsiniz. ben 240 gblık sipariş ettim elime ulaşınca inceleme yazarım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Elinize ulaştı mı ?

Bende 480GB Lik modelini almayı düşünüyorum lütfen elinize geçince incelemenizi yazın. Birde gümrükte sıkıntı olabileceğini söyledi çevrem. Gümrükte KDV sınırı 22 dolarmış. Daha üstü olursa gümrük vergisi alıyorlarmış. O yüzden güvenemedim gümrükte kalır falan diye. Şimdiden hayırlı olsun.

Alınır niye alınmasın. O gösterdiğin marka aliexpress'de en çok alınan SSD ve 3.500 kişi tarafından alınmış ve oylanmış. 5 üzerinden 5 almış. E bukadar insan bunu aldığına memnunsa sende aldığında memnun kalırsın. Daha uygun fiyata yüksek kapasiteli SSD almış olursun ama tabiki uygun fiyat olduğu için diğer pahalı olan SSD lerden hız olarak daha yavaş kalacaktır. Diğer bi tarafdan bakıncada 7200 RPM li bir HDD'den de çok çok hızlı olacaktır.
Bu dediğin resmen sürü psikolojisi. İlk alımda iyi gelebilir peki ya sonra?
Birkaç gün önce açtıgım postta SSD almamı tavsiye ettiler ben de en uygun olan SSD'lere bakıyordum.
Aklımda bu SSD var fakat yurt dışından getırmek ne kadar akılıca ve bu marka iyi mi onu ögrenmek istiyorum.
Sanırım Donanım Arşivi'nin videosundan gördünüz ama bu tarz parçaları Çin'den almak yerine direk Türkiye'den garantili bir şekilde almanız fazlasıyla işinize yarayacak çünkü basit bir örnek vereyim kötü ürün alsanız bile hani ilk açtığınızda o kadar da kötü değilmiş neden kötü diye bahsediyorlar ki dersiniz ve bir kaç gün veya hafta sonra ya bu neymiş neden böyle oldu gibisinden bir anı yaşamanız hiç hoş olmaz. Size önerim Kingston veya Samsung SSD almanız. 50-100 lira daha fazla verip bilindik markalar almanız çünkü her hangi bir teknik servisine veya aldığınız yere gittiğinizde bu neden böyle oldu gibisinden yüz yüze iletişim kurma ihtimaliniz var. Benim gözümde Çin'den alınacak şeyler çok sınırlı. Telefon kabı alınabilir işte basit ufak tefek eşyalar alınabilir. Bu kadar pahalı bir şey alınması çok büyük bir risk açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı