Aliexpress'ten GTX 960 Önerisi

K4NG4L

Kilopat
Daha fazla  
Aliexpres'ten GTX 960 alacağım çünkü aynı fiyata burada GTX 750 Ti alınabiliyor. Birkaç model gördüm ve arasında kaldım, seçim için yardım istiyorum. Ve GTX 960 günümüzde hala yeterliliğini koruyor mu?
Bu da 950, daha uygun fiyatlı bir alternatif. Bu da hala geçerliliğini koruyor derseniz uygun fiyatlı bir çözüm olarak seçilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 960 dediğimiz kart GTX 950 ile GTX 1050 ti arası bir karttır ki GTX 1050 düz modelinden oldukça iyi bir karttır. Eğer bütçeniz varsa GTX 960 alın hiç GTX 950 ye düşmeyin.
Bunun dışında ben sizin için tekrar paraya çevirmeniz açısından zotac ekran kartından uzak durmanızı öneriyorum. Aslında pek de performans kaybınız olmaz ancak daha sonra satmak isterseniz insanlar genelde asus ve gigabyte üzerinde duruyorlar. Bunun dışında da Asus un soğutma performansı Gigabyte a göre 5 - 8 derece daha kötü. Eğer geri bildirimleri okursanız sizde görebilirsiniz.
Bu tabi bilgisayarın soğutma performansı ile de alakalı ama ben burada Gigabyte önereceğim.

Yine rahatsız ediyorum birkaç arkadaşıma daha sordum onlarda Asus veya Gigabyte önerdiler. Bende onlardan birini almayı düşünüyorum şuan, ama amazonda bazı ilanlar gördüm daha ucuza aynı veya daha yüksek kartları satıyorlar. Açıkçası yüksek video RAM ve daha düşük fiyat cezbetmiyor değil. Sizce bu ilanlar normal mi yoksa dolandırmak için açılmış ilanlar mı?

https://www.amazon.com/s/ref=sr_nr_p_36_1?fst=as:eek:ff&rh=n:172282,n:!493964,n:541966,n:193870011,n:17923671011,n:284822,p_n_feature_four_browse-bin:6066316011,p_n_feature_keywords_five_browse-bin:6147187011,p_36:1253505011&bbn=284822&sort=price-asc-rank&ie=UTF8&qid=1546971459&rnid=386442011

Açıkçası bununla ilgili birinci ağızdan çok tecrübeli değilim ama Youtube üzerinden takip ettiğim teknoloji kanallarında bununla ilgili videolar gördüm. Alışılagelmiş markalar dışında hiç duymadığımız markaların ekran kartı çıkartmak gibi huyları var anca ekran kartının BIOS ayarlarına girip GT630 - GT640 gibi ekran kartlarının isimlerini değiştirerek GTX ibaresi koyan dolandırıcılar var. Bunlarla ilgili bir çok da video var. Tam olarak bu fan üzerinde marka model yazmayan ekran kartlarında yapılan, meydana gelen dolandırıcılık. Öncelikle amazon.com üzerinden ya da aliexpress üzerinden yapacağınız alışverişlerde ürünün satın alınma sayısı ve geri dönüş yorumlarını dikkate alın. Çünkü sahibinden yani 2. El olarak satılan ürünlerde garanti olmamakla beraber dolandırıldığınız ile kalırsınız.
Bir önceki mesajda da belirttiğim üzere Gigabyte ekran kartı diğerlerinden bi tık daha iyi görünüyor. Kullandığınız bilgisayar parçalarını ve bütçenizi burada paylaşır iseniz size en uygun parçayı bulmaya çalışırız.

350-400 TL civarı bir bütçem var. Yani bu bile bir parça üstte kalıyor ama boğazdan kısacağız artık, yapacak bir şey yok.

Hocam bende düşünüyorum aliexpress`ten ekran kartı almayı yanlız 2 GB GTX 960 işimizi Pubg de görmez diye düşünüyorum. Bizim arkadaşta i5 4460 var GTX 960 2 GB ile yeni Vikendi haritasında 37 FPS e kadar düşüyor çok düşük ayarlarda. 4 GB olan versiyonuna bakmamız gerektiğini düşünüyorum.

350-400 TL civarı bir bütçem var. Yani bu bile bir parça üstte kalıyor ama boğazdan kısacağız artık, yapacak bir şey yok.
Bu fiyat aralığında GTX 960 ın altında kalıyorsunuz GTX 960 460 TL gibi bir fiyata satılıyor. Eğer alabiliyorsanız alın. Ancak işlemcinize darboğaz yapmayacağından emin olun.
4 GB olan versiyonuna bakmamız gerektiğini düşünüyorum.
Ben aynı şekilde düşünmüyorum 2 GB yüksek MHz değerlerine sahip bir ekran kartı daha çok işinizi görecektir. 2GB yeterli olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı