Aliexpressten Kingspec Marka m.2 SSD Alınır Mı?

dogant

Kilopat
Makaleler
33
Yer
Kadıköy
Daha fazla  
Alıp kullanan var mı? Fiyatları çok uygun 200 TL'ye 256 GB, 360TL'ye 512 GB M2 NVMe alınabiliyor. Kullanıcıların attığı fotoğraflara göre okuma 2000-1600 yazma hızına sahip.

Benim bir arkadaşım almıştı 6 7 aydır kullanıyor hızı aynı ilk günki gibi ama ne zaman bozulacağı belli olmaz sonuçta garantisiz ürün.

Türkiye'de bazı sitelerde satılan bir marka, fiyat gerçekten çok uygun sata değil NWME arkadaşlar, türkiye fiyatının yarısından da ucuz. 450-500 tl altında 240 GB NWME disk bulamadım, o nedenle denemeye değer diye düşünmüştüm :)
Ben alıp kullandım 5-6 ay boyunca. Gayet güzel bir ürün.
Sonra bozuldu mu hocam :)

500-600 MB hızdan fazlasını pek hissetmiyorsunuz. Youtube'de M2 NVMe vs SATA SSD vs HDD gibi videolar mevcut. 1-2 saniye için (o da oyunda) NVMe almanıza gerek yok bence.
Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 250GB: Amazon.com.tr 268 liraya 250GB Samsung EVO 860 efsane.
Evet hocam ben de şimdi inceledim ssd ile sistem 8 sn NWMe ile 6 sn de açılıyor. Oyunların yüklenme süresi de ya aynı ya da 30-40 sn de 1 sn gibi bir fark var arada. Düşündüğüm kadar hızlı değilmiş.
Sistemim şu an Samsung 850 PRO 512GB diskte kurulu.
Bir sonraki indirimde kapatise artırmak amaçlı alırım artık ya da blackfriday indirimde falan, şu an için almama gerek yok
SSD fiyatları gerçekten baya düştü, dolar kuruna rağmen :) Ben 1.5 yıl önce indirimden 512 GB PRO yu 850 tl ye almıştım. O zamanlar 1200 TL civarındaydı.

Türkiye'de bazı sitelerde satılan bir marka, fiyat gerçekten çok uygun sata değil NWME arkadaşlar, türkiye fiyatının yarısından da ucuz. 450-500 tl altında 240 GB NWME disk bulamadım, o nedenle denemeye değer diye düşünmüştüm :)

Sonra bozuldu mu hocam :)
Yok yok. Sistemi sattım. AM4 bir sistem toplasam ilk yapacağım işlerden biridir o M2 SSD’yi almak

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı