AliExpress'ten kulaklık alınır mı?

bonegang

Centipat
Yer
İzmir
Yaklaşık 1 haftadır kulaklık araştırıyorum. 400 TL bütçede HS35, Stinger Core gibi çöp kulaklıklar var. Piyasada bu fiyata düzgün 1 tane kulaklık yok. AliExpress'te eksa E900 Pro kulaklık buldum. Kargoyla beraber 400 TL oluyor. 342.07TRY 40% OFF|EKSA oyun kulaklığı oyuncu E900/E900 Pro 7.1 Surround kablolu oyun mikrofonlu kulaklıklar PC/PS4/PS5/Xbox bir/Switch|Headphone/Headset| - AliExpress
Yurt dışından geleceği için içimde bir korku var. Daha önce yurt dışından bir şey almadım. Ayrıca ekstra vergi falan oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürün Türkiye'ye geldiğinde gümrük ücreti ödemek zorundasın. AliExpress yurt dışı alışverişi konusunda tercih edilecek bir yer değil çünkü ne kadar gümrük ücreti ödeyeceğini bilmiyorsun. Zaten genellikle markalı ürünlerin sahteleri satılıyor diye biliyorum.

Ürün Türkiye'ye geldiğinde gümrük ücreti ödemek zorundasın. AliExpress yurt dışı alışverişi konusunda tercih edilecek bir yer değil çünkü ne kadar gümrük ücreti ödeyeceğini bilmiyorsun. Zaten genellikle markalı ürünlerin sahteleri satılıyor diye biliyorum.

Geçen ay replika Apple Watch aldım satıcı kağıt üstünde 6 dolar olarak gösterdi ona rağmen 170 lira vergi ödedim haklısınız.

Aliexpress'ten alırken sipariş esnasında vergiyi ödeyebiliyorsun ve ekstra ücret ödemiyorsun ayrıca markalı ürünlerin sahteleri her yerde var Aliexpress'te orijinal birçok ürün var.

Aliexpress'ten alırken sipariş esnasında vergiyi ödeyebiliyorsun ve ekstra ücret ödemiyorsun ayrıca markalı ürünlerin sahteleri her yerde var Aliexpress'te orijinal birçok ürün var.
AliExpress'te gümrük ücretinin satın alırken ödendiğini ilk kez duyuyorum. Ayrıca ürünler neye göre orijinal? Çinli arkadaşlarımız kutusuna kadar birinci kalite sahte ürün üretiyor.

AliExpress'te gümrük ücretinin satın alırken ödendiğini ilk kez duyuyorum. Ayrıca ürünler neye göre orijinal? Çinli arkadaşımız kutusuna kadar birinci kalite sahte ürün üretiyor.
Daha önce aldığım birkaç üründe ürünü sipariş ederken vergisini ödedim ayrıca aldığım bütün ürünler orijinal geldi. Ürünün kendi markasının mağazasından alırsan sahte ürün göndermezler.

Daha önce aldığım birkaç üründe ürünü sipariş ederken vergisini ödedim ayrıca aldığım bütün ürünler orijinal geldi. Ürünün kendi markasının mağazasından alırsan sahte ürün göndermezler.

Ürünü eksa offical Store satıyor. Kendi mağazası. 4.8 puan almış. Mükemmel bir kulaklık zaten. Vergi ödeme kısmı nasıl olacak onu bilmiyorum. Avrupa'da 2 buradaki 2 kulaklık parasına bilgisayar alabiliyorlar benim param adam gibi bir kulaklığa bile yetmiyor. Arkadaşlarla Ark oynayacağız benim yüzümden oynayamıyoruz.
Bu arada 74 TL kupon gösteriyor. Kullanabiliyor muyum?

Ürünü eksa offical Store satıyor. Kendi mağazası. 4.8 puan almış. Mükemmel bir kulaklık zaten. Vergi ödeme kısmı nasıl olacak onu bilmiyorum. Avrupa'da 2 buradaki 2 kulaklık parasına bilgisayar alabiliyorlar benim param adam gibi bir kulaklığa bile yetmiyor. Arkadaşlarla Ark oynayacağız benim yüzümden oynayamıyoruz.
Ürüne yaklaşık olarak 200 liralık vergi ekleniyor sipariş ekranında. Az önce kontrol ettim.

Yani toplamda 600 liraya yakın bir fiyata geliyor.

Hocam vergi ile 580 TL oluyor. Kuponla beraber 506.90 TL. Kendi mağazası satıyor. Eğer güvenilirse almayı düşünüyorum.
Evet güvenilir ben zamanında AliExpress'te Anker'in mağazasından Anker Q10 almıştım yaklaşık 2 haftada gelmişti ve sorun yaşamamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı